Production PlannerCÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 06/05/2024
Hạn nộp: 05/06/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Mô tả công việc

Develop and maintain production schedules to ensure production efficiency and output. This includes planning and prioritizing operations to ensure maximum performance and minimum delay.
Prepare and maintain necessary documentation related to the production process, such as work orders, product specifications, and production schedules.
Monitor the production processes and adjust schedules as needed, communicating any changes to relevant parties.
Coordinate with various departments, including sales, purchaser, and quality control to ensure products meet quality standards and are produced on time.
Determine and implement improvements to the production process to increase productivity and reduce costs.
Predict possible production issues and implement solutions to minimize disruptions.

Yêu cầu

Proven experience as a production planner and scheduler or merchandiser.
Knowledge of production planning and quality control principles.
Understanding of manufacturing processes and procedures.
Excellent organizational and problem-solving skills.

Quyền lợi

Salary: up to 16,000,000 VND
One-month probationary period
Meal provided during working hours
Full insurance coverage
13th-month salary bonus
12 days of annual and holiday leave.
Other benefits and compensations as prescribed by laws and company policies.
Participation in team-building activities, daily coffee, weekly tea break, internal events.
Opportunity to use and improve English skills in a professional environment.

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
2 năm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM việc làm

Lô G Đường Số 10 KCN Hòa Khánh, Hòa Khánh Bắc, Quận Liên Chiểu, TP Đà Nẵng

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

NHÂN VIÊN QUẢN LÝ SẢN XUẤT- Ko Yêu Cầu Kinh Nghiệm

CÔNG TY TNHH NITTO JOKASO VIỆT NAM

Thương lượng
Đà Nẵng
20/10/2024

Nhân Viên Thiết Kế & Quản Lý Đơn Hàng

Công Ty TNHH Cana Young

Từ 9 triệu VNĐ
Đà Nẵng, Quảng Nam
21/10/2024

Sample Merchandiser

CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM

10 - 18 triệu
Đà Nẵng
27/10/2024

Nhân Viên Kinh Doanh

CÔNG TY TNHH KIẾN VƯƠNG

12 - 15 triệu
Đà Nẵng
23/10/2024

Nhân Viên Sale Admin

Công Ty CP La Bàn Corp

7.5 - 8 triệu
Đà Nẵng
20/10/2024

NHÂN VIÊN XỬ LÝ ĐƠN HÀNG

CÔNG TY TNHH THỜI TRANG LOLEM

5 - 7 triệu
Đà Nẵng
12/10/2024

[ĐÀ NẴNG] QUẢN LÝ HỌC THUẬT MIỀN TRUNG

Công ty Cổ phần Giáo dục quốc tế victoria - Australia

10 triệu - 14 triệu
Đà Nẵng
26/10/2024

Trưởng Nhóm Trạm Giao Nhận

Công ty TNHH SPX Express (Shopee Express)

Đà Nẵng
12/10/2024

Purchasing Engineering (Kỹ Sư Mua Hàng)

CTy TNHH ĐT Công Nghệ & TM Song Quỳnh

8-15 tr
Đà Nẵng
05/10/2024

Nhân viên Thu mua

Khách Sạn Grand Gold Hotel

Thỏa thuận
Đà Nẵng
14/10/2024
Vị trí Production Planner do công ty CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM tuyển dụng tại Đà Nẵng, Joboko tự động tổng hợp mức lương 14 - 16 triệu, tìm thêm việc làm về Production Planner hoặc công ty CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888