VIỆC LÀM SENIOR ANDROID DEVELOPER tại TPHCM - Tps SoftwareCông ty Cổ phần Phần mềm TPS

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: 13,000,000 - 16,000,000 VNĐ 0 VNĐ
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 24/09/2024
Hạn nộp: 25/10/2024

Mô tả công việc

TPS Software is looking for candidates who are interested in building Android application as a client system of a digital payment platform by doing below activities:
Attend daily standup meeting;
Develop, maintain and release mobile apps for Android.
Work on bug fixing and improving application performance.
Improve quality through code review.
Collaborate with QC team to ensure the product's quality.
Ensure the performance, quality, and responsiveness of applications built.
Research and feedback to improve system performance.
Yêu cầu ứng viên
Bachelor's degree in Computer Science, Software Engineering, Mathematics, or a related field of study. A Master's degree is preferred.
At least 2 year of experience in mobile development with Android.
Have knowledge of Java/Kotlin programming language, Android SDK.
Familiarity with MVVM, MVP, Android Architecture components.
Proficiency with REST based APIs and Web Services.
Solid understanding of the full mobile development life cycle.
Strong experience on bitmap, caching, lazy loading, background threads, networking, push notifications.
Collaborate closely with Project Manager and other team members to raise up suggestions or any concerns; actively suggest a plan of actions to improve overall quality.
Quyền lợi
Opportunities for promotions and career development in a dynamic environment
Premium Health Insurance package (Inpatient VND 70m/year, Outpatient VND 10.5m/year and Dental Treatment VND 2.5m/year)
Many exciting internal activities and meaningful corporate social responsibility (CSR)
Yearly company trip
Working 5 days/week, from Monday to Friday, off on Saturday and Sunday
Review salary & level quarterly
13rd salary, 12-15-day annual leaves, 5 sick leave days
"Share to learn and learn to share" philosophy, friendly working environment with many energetic buddies
Địa điểm làm việc
- Hồ Chí Minh: Waseco Building, Block C, 3rd Floor, 10 Pho Quang, Ward 2, Tân Bình
tps software là công ty Cổ phần đang hoạt động lĩnh vực IT Phần mềm tại TPHCM. Hiện tại chúng tôi đang cần tuyển vị trị trí "DevOps Engineer (AWS/Azure)", "Business Analyst". với các kỹ năng như Java, MySQL, MongoDB .Bạn sẽ được hưởng các chế độ phúc lợi như Bảo Hiểm Y Tế, Chăm Sóc Sức Khỏe khi làm việc tại tps software.

Yêu cầu công việc

Android Java
Java
IT phần mềm

Quyền lợi được hưởng

Bảo Hiểm Y Tế
Chăm Sóc Sức Khỏe
Cơ Hội Phát Triển

Giới thiệu công ty

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS việc làm

4th Floor, 302 Le Van Sy, Ward 1, Tan Binh District, HCMC

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Senior Android Developer

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

Hồ Chí Minh
25/10/2024

Middle/Senior Android Developer Java

Blogic Systems

You'll love it
Hồ Chí Minh, Bạc Liêu
07/10/2024

Senior Android Developer Kotlin/ Java

CÔNG TY TNHH MAPLE LABS

800 - 2500
Hồ Chí Minh
28/10/2024

Senior Android Developer (Kotlin)

CÔNG TY TNHH HCL VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
02/10/2024

Android Developer (Java/Kotlin)

15 triệu - 22 triệu
Hồ Chí Minh
14/10/2024

ANDPAD VietNam Co., Ltd

Hà Nội, Hồ Chí Minh
17/10/2024

Senior Frontend Developer (Ios Or Android)

Innotech Vietnam Corporation

10/10/2024

Android Developer

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS

Hồ Chí Minh
30/09/2024

Android Developer (Java / Kotlin)

15,000,000 - 22,000,000 VND
Hồ Chí Minh
30/10/2024

Mobile Developer (Android)

Công Ty TNHH Ugotechs

10 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
26/10/2024
Vị trí VIỆC LÀM SENIOR ANDROID DEVELOPER tại TPHCM - Tps Software do công ty Công ty Cổ phần Phần mềm TPS tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 13,000,000 - 16,000,000 VNĐ 0 VNĐ, tìm thêm việc làm về VIỆC LÀM SENIOR ANDROID DEVELOPER tại TPHCM - Tps Software hoặc công ty Công ty Cổ phần Phần mềm TPS ở các link phía trên

JOB HOT

Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888