Academic SpecialistTHE CANADIAN INTERNATIONAL SCHOOL SYSTEM - LAO CAI (HỆ THỐNG TRƯỜNG QUỐC TẾ CANADA TẠI LÀO CAI)

Nơi làm việc: Lào Cai
Thu nhập: Thoả thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 24/09/2024
Hạn nộp: 31/10/2024

Mô tả công việc

Develop and implement English programs tailored for students
Conduct assessments and evaluations to measure student progress
Collaborate with teachers and staff to enhance the learning experience.
Organise extracurricular activities that support skills development.
Provide academic support and guidance to students and parents.
Other administrative works and duties assigned by the Centre Director.

Yêu cầu công việc

Bachelor's degree in Education, English, or related field.
Experience in teaching or academic program development.
Strong communication and interpersonal skills.
Passion for education and commitment to student success.
Excellent English skills especially in speaking and writing, be able to use Chinese is preferable.
Can do multi-task, problem solving skill.
Have a can-do mindset.
Good communication skill.
Careful, meticulous, confidential and well organizer.

Quyền lợi được hưởng

Holidays according to regulations
Competitive salary
The school provides free lunch
Young, dynamic environment
Multinational colleagues have the opportunity to be exposed to many cultures around the world

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
3 năm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

THE CANADIAN INTERNATIONAL SCHOOL SYSTEM - LAO CAI (HỆ THỐNG TRƯỜNG QUỐC TẾ CANADA TẠI LÀO CAI) việc làm

Nút giao đường 19/5 (đường B9 - đường B10), phường Bình Minh, thành phố Lào Cai, tỉnh Lào Cai, Việt Nam

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Vị trí Academic Specialist do công ty THE CANADIAN INTERNATIONAL SCHOOL SYSTEM - LAO CAI (HỆ THỐNG TRƯỜNG QUỐC TẾ CANADA TẠI LÀO CAI) tuyển dụng tại Lào Cai, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thoả thuận, tìm thêm việc làm về Academic Specialist hoặc công ty THE CANADIAN INTERNATIONAL SCHOOL SYSTEM - LAO CAI (HỆ THỐNG TRƯỜNG QUỐC TẾ CANADA TẠI LÀO CAI) ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
EMG EDUCATION
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888