Cobol Development SupervisorCông ty TNHH Bảo hiểm nhân thọ Generali Việt Nam

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: 25000000 - 35000000
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 11/06/2024
Hạn nộp: 11/07/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Mô tả công việc

Your role & responsibilities

  • To develop and enhance Back-end Systems: Life/Asia and GIS systems per user's requirement.

  • To coordinate with Business Analyst or users to get requirements and support their information query

  • To implement system and problem analysis to provide suitable and effective IT solutions for business purposes.

  • To support team leader to process system design and coding with the most economical and effective method.

  • To implement Life/Asia system and GIS System specification on assigned enhancement items for accurate coding.

  • Ensure the progress, quality of work and report to Team Leader

  • Write design/implementation documents if required.

  • Support day-end/month-end duty

Your skills & qualifications

  • University Diploma or equivalence Degree in IT related

  • At least 2-3 years experience in:

    • Application development

    • Programming language such as VB/.NET/Java or COBOL would be an advantage

    • Using MSSQL, DB2, Oracle database

  • Preferable good knowledge of life insurance

  • Good analytical skill;

  • Good interpersonal skill;

  • Good communication (both verbal and writing) skills; Excellent team work spirit;

Benefits for you

Yêu cầu

Java, .NET, COBOL

Giới thiệu công ty

Công ty TNHH Bảo hiểm nhân thọ Generali Việt Nam việc làm

Tòa nhà Generali Plaza, 43-45 Tú Xương, Phường 7, Quận 3, TP. Hồ Chí Minh

Quy mô: Từ 501 - 1000 nhân viên

Việc làm tương tự

Full-stack Developer Developer

Công ty TNHH INFOdation VN

You'll love it
Hồ Chí Minh, Khánh Hòa
30/10/2024

Backend Developer (ASP.NET)

Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu

10 - 18 triệu
Hồ Chí Minh
18/11/2024

Software Developer (Web Developer)

Rozitek Instralogistic Solution Co.ltd

Thỏa thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh
26/10/2024

Backend Developer (.Net/ C++/ C#)

Công Ty Tài Chính TNHH MTV Mirae Asset

Hồ Chí Minh
29/10/2024

Lập Trình Viên Back - End

CÔNG TY TNHH Digital Kingdom Technology Corporation

20 - 30 triệu
Hồ Chí Minh
27/10/2024

Elixir Developer

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP PHẦN MỀM TƯỜNG MINH - TMA SOLUTIONS

Hồ Chí Minh
11/11/2024

Backend Developer NodeJS, PHP

Công Ty CP Kids Plaza

13 - 17 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
19/10/2024

Backend Developer (NodeJS)

CÔNG TY TNHH TƯ VẤN CHIẾN LƯỢC CHÍNH SÁCH VÀ PHÂN TÍCH DỮ LIỆU KINH TẾ VIETSTATS

Hồ Chí Minh
19/10/2024

Python Developer

Công ty TNHH Allgrow Labo

Hồ Chí Minh, An Giang
28/10/2024

Fullstack Developer C#, JavaScript, AngularJS

Công Ty TNHH i3 DVR International

Hồ Chí Minh
31/10/2024
Vị trí Cobol Development Supervisor do công ty Công ty TNHH Bảo hiểm nhân thọ Generali Việt Nam tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 25000000 - 35000000, tìm thêm việc làm về Cobol Development Supervisor hoặc công ty Công ty TNHH Bảo hiểm nhân thọ Generali Việt Nam ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888