Front-End Developer (React Native)CÔNG TY CP BẢN VIÊN

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Thu nhập: Thoả thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 09/10/2024
Hạn nộp: 08/11/2024

Mô tả công việc

Participate in big projects belongs to Finance & Insurance.
Write high-quality code to implement software features or fix bugs.
Participate in all software development activities following the Scrum process.
Work closely with the Design and Backend Development team to enhance UX/UI and persist data.

Yêu cầu

Bachelor's degree in Computer Science, Software Engineering, or a related field is typically required.
At least 3 years of experience with Front-end Developer (React Native).
Proficient in React Native, ReactJS, CSS, HTML, JavaScript, ...
Experienced in PL/SQL, proficient in designing databases on Oracle DB, MS SQL, PostgreSQL, NoSQL, and MongoDB ...
Experience with the following technologies: Git, CI/CD, ...
Knowledgeable in Waterfall/Agile software development and deployment processes.
Ability to research new technologies, learn quickly.

Quyền lợi

13th Salary + Performance Bonus.
Pass Probation Bonus.
Premium healthcare insurance benefits (PVI Insurance package) and family medical benefit (based on the level of experience).
Provide the famous e-learning platform-Udemy, to encourage continuous learning to adapt to the T-shape model.
Flexible working time: only 8 hours required as continual working-time at the office.
Annual leave up to 17 days: 12 days paid leave + 5 days' sick leave.
Professional and Personal Development Training Programs.
4 Stars standard company trip in summer and a big annual Year-End-Party.
Coffee and snacks provided.
Holiday celebrations and parties for team members and family.

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
3 năm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

Giới thiệu công ty

CÔNG TY CP BẢN VIÊN việc làm

Tầng 2, Copac Square, 12 Tôn Đản, Phường 13, Quận 4, Thành phố Hồ Chí Minh, Việt Nam

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

Front End Developer (HCM)

CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP KINH DOANH NỀN TẢNG - BASE

700 USD - 1,000 USD
Hồ Chí Minh
14/10/2024

Front-End Developer (Vue/React)

Công ty Cổ phần PHC Media

Thỏa thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh
08/11/2024

Front End Developer( Javascript/Typescript,NextJS )

Công Ty TNHH Zamiapp

8 - 15 triệu
Hồ Chí Minh
26/10/2024

Front End Developer (Javascript/Typescript,NextJS)

Hồ Chí Minh
18/10/2024

Front-end Developer Nha Trang City

Công ty TNHH INFOdation VN

You'll love it
Hồ Chí Minh, Khánh Hòa
30/10/2024

Front End Developer (React JS - HCM)

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

Thương lượng
Hồ Chí Minh
31/10/2024

Middle Front-End Developer (TypeScript, ReactJS, Java)

CÔNG TY TNHH ATECH VIỆT NAM

Negotiable
Hồ Chí Minh
16/10/2024

Front-End Developer

CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ ALTEK

Hồ Chí Minh
30/11/2024

Front-end Developer HTML5, JavaScript

Công ty TNHH Allgrow Labo

500 - 1000
Hồ Chí Minh, An Giang
24/10/2024

FRONT-END DEVELOPER - UI (HTML, CSS, JavaScript)

Chi Thanh Technology

Negotiable
Hồ Chí Minh
24/10/2024
Vị trí Front-End Developer (React Native) do công ty CÔNG TY CP BẢN VIÊN tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thoả thuận, tìm thêm việc làm về Front-End Developer (React Native) hoặc công ty CÔNG TY CP BẢN VIÊN ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần MISA
Từ 25.000.000 VND đến 30.000.000 VND
CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888