Java Developer Spring Boot - Up to 30M

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 18/08/2024
Hạn nộp: 22/09/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

Top 3 Reasons To Join Us

The Job

We are seeking a Java developer with minimum 3 years of experience proficient in Spring Boot and Relational Database to join our team. The ideal candidate will design, develop, and maintain robust, scalable web applications.

Key Responsibilities:

- Develop backend services using Java / Spring Boot

- Design and implement MySQL database schemas

- Write clean, efficient, and well-documented code

- Collaborate with cross-functional team in English & Vietnamese

- Participate in code reviews and implement best practices

- Experience with testing frameworks (JUnit, Mockito)

Your Skills and Experience

Requirements:

- Strong experience with Java / Spring Boot framework

- Knowledge of RESTful web services and API development

- Proficiency in Relational database design and optimization

- Familiarity with Git and CI/CD pipelines

- Ability to work in a team environment and collaborate effectively with other developers and stakeholders

- Excellent problem-solving and analytical skills

- Strong communication skills in English

- Bachelor's degree in Computer Science or related field

- Fluent in English

Preferred Skills:

- Experience with cloud platforms (AWS)

- Experience with ASP (Tax) integrations (e.g., VNPT, EasyInvoice, Viettel, etc.)

- Experience with ERP integrations.

Why You'll Love Working Here

Yêu cầu

Java, English, Spring

Quyền lợi

Việc làm tương tự

Backend Developer (Java, Spring Boot)

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
05/11/2024

Java Developer - Up to 2,500$

Hà Nội
11/11/2024

Java Developer

CÔNG TY TNHH WORLD FUSION VIỆT NAM

Thoả thuận
Hà Nội, Hòa Bình
20/10/2024

Java Developer (Middle)

Công ty TNHH Equix Technologies

25 - 45 triệu
Hà Nội
09/11/2024

Java Developer (Middle/Senior)

Hà Nội
28/10/2024

Công ty Cổ phần PhenikaaX

20 - 28 triệu
Hà Nội
02/11/2024

Lập Trình Viên Back-End (Java)

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN CÔNG NGHỆ VÀ THƯƠNG MẠI WIINVENT

12,000,000 - 16,000,000 VNĐ 0 VNĐ
Hà Nội
10/11/2024

Lập Trình Viên Back-End Developer (Java, C, C++)

Công ty An ninh mạng Viettel- Chi nhánh Tập đoàn Công nghiệp- Viễn thông quân đội

25 - 35 triệu
Hà Nội
25/10/2024

Back-end Developer (.NET, C, Java)

Hà Nội
25/11/2024

Developer Backend (Java)

Công ty TNHH cung cấp dịch vụ viễn thông phương thảo

20 - 30 triệu
Hà Nội
20/10/2024
Vị trí Java Developer Spring Boot - Up to 30M do công ty tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương You'll love it, tìm thêm việc làm về Java Developer Spring Boot - Up to 30M hoặc công ty ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần MISA
Từ 25.000.000 VND đến 30.000.000 VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888