Java EngineerCông ty TNHH CMC Global

Nơi làm việc: Hà Nội, Hồ Chí Minh
Ngành nghề: IT phần mềm
Thu nhập: 20 - 40 triệu VND
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 04/10/2024
Hạn nộp: 01/11/2024

Mô tả công việc

  • Design, implement, and maintain software components in complex, distributed systems;
  • Work closely with other groups (QA, Tech Support) to effectively diagnose and resolve software defects;
  • Participate in team collaborative design and code review activities;
  • Prioritize tasks and communicate to senior management effort estimates and project status periodically.

Yêu cầu

  • Requires a bachelor's degree (preferably in Computer Science)
  • At least 3 years of technical experience and knowledge in Java/ J2EE / Spring Framework
  • Must have strong expertise with Java/J2EE application design, architecture, and development experience such as Spring
  • Understanding of Security and able to implement Security code
  • Working experience on asynchronous messaging patterns like IBM MQ, Rabbit MQ, Kafka
  • Proficient with No SQL and Relational Databases
  • Working knowledge of Agile development methodology like Scrum, XP and Kanban

Quyền lợi

  • Package: 14 salary months + Project bonus (If any) + Extra package: 16M/year
  • Young and dynamic working environment.
  • Continuous development of hard and soft skills through work and professional trainings.
  • Opportunity to approach newest technology trends
  • Exciting leisure: sport and art events (football club, family day...)
  • Company's labor policy completely pursuant to Vietnamese labor legislation plus other benefits offered by the company (Company trip, Holiday, etc.)

Giới thiệu công ty

Công ty TNHH CMC Global việc làm

7 - 10F, CMC Tower, 11 Duy Tan Street, Dich Vong Hau Ward, Cau Giay District, Hanoi

Quy mô: Từ 5000 - 10000 nhân viên

Việc làm tương tự

Lập trình viên Java

CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ VÀ TRÍ TUỆ NHÂN TẠO VIETIS

25 -30 triệu VND
Hà Nội
07/10/2024

Lập trình viên Java Frontend Senior

CÔNG TY CỔ PHẦN DỊCH VỤ VÀ CÔNG NGHỆ CTS

Upto 30 triệu VND
Hà Nội
11/10/2024

Java Developer

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP PHÂN TÍCH DỮ LIỆU INSIGHT DATA

30 - 50 triệu
Hà Nội
26/10/2024

CÔNG TY TNHH WORLD FUSION VIỆT NAM

Thoả thuận
Hà Nội, Hòa Bình
20/10/2024

Java Developer (OS Tại Bank)

15 - 30 triệu
Hà Nội
30/10/2024

Java Developer/Lập Trình Viên Java

Nền Tảng Học Online Babilala

Thương lượng
Hà Nội, Kon Tum
26/10/2024

Zinza Technology

15 - 25 triệu vnđ
Hà Nội
28/11/2024

Java Backend Developer

Công ty cổ phần legotech

20 - 30 triệu
Hà Nội
17/10/2024

Senior/Middle Backend Developer (Java)

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
27/11/2024

Java Developer - Middle Level

Công ty cổ phần techlead

Hà Nội
26/10/2024
Vị trí Java Engineer do công ty Công ty TNHH CMC Global tuyển dụng tại Hà Nội, Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 20 - 40 triệu VND, tìm thêm việc làm về Java Engineer hoặc công ty Công ty TNHH CMC Global ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH SCBIO
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
EMG EDUCATION
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN JOBOKO TOÀN CẦU
13 - 20 triệu VND/tháng (Lương cứng + Com)
Hà Nội
Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hà Nội, Hải Dương
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888