Middle to Senior Java DeveloperCông Ty Cổ Phần Tập Đoàn Wata

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 30/07/2024
Hạn nộp: 30/09/2024

Mô tả công việc

Develop user-friendly eCommerce systems.
Be a part of our agile teams (Scrum) that uses Java Enterprise (JSP, Tomcat, JPA/Hibernate), Spring Framework (Core, MVC) and Web Services (including SOA).
Review platform requirements and use your skills to implement great solutions.
Interact with customers and partners, including business analysts, project managers and developers.
Make quality and usability your primary goals.
Problem investigation, system troubleshooting and bug fixing.

Yêu cầu công việc

From 3 years of experience in Java
Good experience with Java-based technologies (Java, JavaEE, Hibernate, Spring Framework)
Good knowledge about OOP and have practice on Unit Test, TDD programing
Nice to have Design Patterns and Web Services: XMXSD, XL, and JSO
Experience with Web Layout Design and Development: HTML5, JavaScript, CSS, Query, AJAX is a plus
Good to have knowledge in eCommerce systems, Hybris SAP
Outsourcing experience is preferred
Good willingness to learn new technologies required for work

Quyền lợi được hưởng

Attractive signing bonus.
Free snack-drink
Competitive salary package with 13th monthly salary, a good long-term and performance bonus.
Performance review twice a year.
Loyalty Employee Benefit.
Support onsite fee with two way airline tickets if customer requires.
5 working days per week (Monday-Friday), some extent flexible working hours.
Friendly, professional and open working environment.
Premium Health Insurance package for you
Opportunities to improve English skills within an international team - English is an official language.
Opportunities to gain hands-on experience in cutting-edge technologies
You will become the key members of WATA as we WATA is growing faster and bigger now
Guaranteed permanent employment and career development.
Outdoor activities with company support: team building, happy hour party monthly, birthday, company trip, women days, Mid-Autumn festival, sport clubs, etc.
Skills up plan with Tech talk, soft skill talk, English club, working process training.

Giới thiệu công ty

Công Ty Cổ Phần Tập Đoàn Wata việc làm

39B Trường Sơn, Phường 4, quận Tân Bình, Thành phố Hồ Chí Minh

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Android Developer (Java/Kotlin)

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

15 triệu - 22 triệu
Hồ Chí Minh
14/10/2024

Full Stack Developer - Lập Trình Viên

CÔNG TY CỔ PHẦN Y TẾ PW

Tới 45 triệu
Hồ Chí Minh
11/10/2024

Middle/Senior iOS Developer

Công Ty TNHH Motorist Việt Nam

900 - 1300
Hồ Chí Minh
03/10/2024

Full-stack Developer Developer

Công ty TNHH INFOdation VN

You'll love it
Hồ Chí Minh, Khánh Hòa
30/10/2024

Java Fullstack Developer

Công ty Cổ Phần Ứng Dụng PKH

Hồ Chí Minh
24/10/2024

Senior Fullstack Java Developer

Clever Age

34 - 68 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh, Điện Biên
29/10/2024

Senior Java Developer - Hà Nội/Hồ Chí Minh - TA160

Ngân hàng TMCP Việt Nam Thịnh Vượng - VPBank

Cạnh tranh
Hà Nội, Hồ Chí Minh
30/10/2024

Senior Java Developer

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS

Hồ Chí Minh
27/10/2024

Senior Back End Developer (Java)

CÔNG TY CỔ PHẦN CHỨNG KHOÁN PHÚ HƯNG (PHS)

Hồ Chí Minh
18/11/2024

Senior Backend Developer [Java]

Công Ty TNHH Codigo

25 - 35 triệu
Hồ Chí Minh
23/10/2024
Vị trí Middle to Senior Java Developer do công ty Công Ty Cổ Phần Tập Đoàn Wata tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Middle to Senior Java Developer hoặc công ty Công Ty Cổ Phần Tập Đoàn Wata ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888