Senior Embedded Engineer

Nơi làm việc: Hà Nội
Thu nhập: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 22/08/2024
Hạn nộp: 20/11/2024

Liên hệ ứng tuyển gọi:

1900.63.63.84

Mô tả công việc

Develop and enhance software for cutting-edge wireless and IoT products.
Work on software development in Android Linux and Embedded Linux environments.
Implement innovative technologies and features in new products.
Collaborate with hardware engineering teams and overseas factories to ensure seamless product integration.
Utilize software version control and process tools such as GIT, Jira, and Confluence.
Perform testing, debugging, and troubleshooting of embedded software.
Senior engineers will participate in design processes and provide guidance to junior team members.

Yêu cầu công việc

Bachelor's degree in Information Technology, Computer Engineering, or a related field.
3-5 years of experience in C programming on Linux platforms.
Proficiency in multi-threading, socket programming, and inter-process communication (IPC).
Ability to work independently with a proactive and positive attitude.

Quyền lợi được hưởng

Work on cutting-edge technologies and innovative products that make a global impact.
Collaborate with a talented team of engineers in a dynamic and supportive environment.
Opportunities for professional growth and development.
Competitive salary and benefits package.
Nhà tuyển dụng chưa xác minh thông tin. Nếu bạn thấy tin tuyển dụng không đúng hoặc có dấu hiệu lừa đảo, hãy gửi phản ánh đến chúng tôi

Giới thiệu công ty

Công ty TNHH CMC Global việc làm

7 - 10F, CMC Tower, 11 Duy Tan Street, Dich Vong Hau Ward, Cau Giay District, Hanoi

Quy mô: Từ 5000 - 10000 nhân viên

Việc làm tương tự

Senior Embedded Software Engineer

CÔNG TY TNHH PHÁT TRIỂN PHẦN MỀM TOSHIBA (VIỆT NAM)

Hà Nội
12/11/2024

Senior Embedded Software Engineer (AUTOSAR)

Công Ty TNHH Yura Corporation Bắc Ninh - Chi Nhánh Hà Nội

Hà Nội
23/10/2024

[BSV-VN] 2 Senior Embedded Software Engineer (Autosar)

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
19/11/2024

Công ty TNHH Yura Việt Nam

Negotiable
Hà Nội
22/10/2024

Kỹ Sư Lập Trình Nhúng (Embedded Engineer)

Công ty Cổ phần Đầu tư và Công nghệ HTI

Thoả thuận
Hà Nội, Hà Tĩnh
23/10/2024

Nhân Viên Lập Trình Nhúng Linux

Công ty Cổ phần Giải pháp Dịch vụ Số

12 - 15 triệu
Hà Nội
24/10/2024

C Embedded Software Engineer

LG Electronics Development Vietnam Company Limited

22 - 50 triệu VNĐ
Hà Nội
29/10/2024

Embedded Software Engineer (Automotive)

Hà Nội
12/11/2024

Lập Trình Nhúng

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ HTI

12 - 16 triệu
Hà Nội
31/10/2024

Embedded Software Engineer (Autosar) [Joining Bonus]

Công Ty TNHH Bosch Global Software Technologies

Hà Nội
12/10/2024
Vị trí Senior Embedded Engineer do công ty Công ty TNHH CMC Global tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Senior Embedded Engineer hoặc công ty Công ty TNHH CMC Global ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hà Nội, Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888