Sr. Backend Engineer (RoR)CHI NHÁNH AROBID - CÔNG TY CỔ PHẦN TẦM NHÌN MỚI

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Ngành nghề: IT phần mềm, Công nghệ cao
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 16/08/2024
Hạn nộp: 16/10/2024

Mô tả công việc

Design and lead our RoR backend engineers in development the backend of our core
business commerce platform with Ruby on Rails, Postgres, Elastic Search, etc.
- Ensure the platform capability of maintainability, reliability, and extendability of the
deliverables.
- Create strong engineering team culture, collaboration, high performance with your
leadership and management.
- Participating effectively in our Agile/SCRUM process, in software architecture design,
deliverable sprints, code reviews and enhancements with the team, etc. as well as
proposing new alternatives to existing tech and design solutions.

Yêu cầu

Yêu cầu ứng viên
6+ years in total experience, especially master with backend engineering job with Ruby on
Rails, Postgres, Elastic Search, NoSQL, K8s
● Had hands-on experiences in building products or similar platforms such as ecommerce
(B2C or B2B/B2B2C), business operation web applications...
● Had strong capability of technology and solution evaluation.
● Solid grasp on good software engineering practices such as code reviews, deep focus on
quality and documentation.
● Knowledgeable of cyber security and data privacy.
● Great team spirit and solution-oriented attitude.

Quyền lợi

Quyền lợi
Join a strong winning-spirit team of creating new business platform for Vietnam and SEA.
Human centricity environment, focusing on collaboration and success.
Rewarded ESOP (stock options) for promising team leaders, managers and directors up.

Giới thiệu công ty

CHI NHÁNH AROBID - CÔNG TY CỔ PHẦN TẦM NHÌN MỚI việc làm

Tầng 2, số 799 Nguyễn Văn Linh, Phường Tân Phú, Quận 7, TP. Hồ Chí Minh, Việt Nam

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Full-stack Developer Developer

Công ty TNHH INFOdation VN

You'll love it
Hồ Chí Minh, Khánh Hòa
30/10/2024

Middle/Senior iOS Developer

Công Ty TNHH Motorist Việt Nam

900 - 1300
Hồ Chí Minh
03/10/2024

Elixir Developer

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP PHẦN MỀM TƯỜNG MINH - TMA SOLUTIONS

Hồ Chí Minh
11/11/2024

Backend Developer (ASP.NET)

Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu

10 - 18 triệu
Hồ Chí Minh
18/11/2024

Software Developer (Web Developer)

Rozitek Instralogistic Solution Co.ltd

Thỏa thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh
26/10/2024

Lập Trình Viên Back - End

CÔNG TY TNHH Digital Kingdom Technology Corporation

20 - 30 triệu
Hồ Chí Minh
27/10/2024

Golang Developer

Công ty cổ phần phần mềm deha

20 - 30 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
25/10/2024

Backend Developer (NodeJS)

CÔNG TY TNHH TƯ VẤN CHIẾN LƯỢC CHÍNH SÁCH VÀ PHÂN TÍCH DỮ LIỆU KINH TẾ VIETSTATS

Hồ Chí Minh
19/10/2024

Backend Developer NodeJS, PHP

Công Ty CP Kids Plaza

13 - 17 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
19/10/2024

Nodejs Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN THE 20

20 - 35 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
28/10/2024
Vị trí Sr. Backend Engineer (RoR) do công ty CHI NHÁNH AROBID - CÔNG TY CỔ PHẦN TẦM NHÌN MỚI tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Sr. Backend Engineer (RoR) hoặc công ty CHI NHÁNH AROBID - CÔNG TY CỔ PHẦN TẦM NHÌN MỚI ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888