Backend Developer (Java/C++/Rubyonrails)CÔNG TY TNHH BRIGHT STAR VIETNAM

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 27/05/2024
Hạn nộp: 26/06/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Mô tả công việc

Work as software developer on the web-based application product in Java/Rubyonrails/C++- related and open-source technologies
Develop applications based on graphical layout designs that follow the strict requirements
Take ownership and accountability for production service, including fix on fail, problem investigation, root cause determination, and resolution
Participate in and provide quality assurance activities, including code reviews, white-box testing, test coverage for own work and team outcome
Accountable for continuously discovering, evaluating and implementing new technologies/processes to optimize development efficiency or improve product quality
Establish estimation, proposing development solutions with customers
Continuously research and implement new technologies to maximize development efficiency

Yêu cầu

Good command of English (both written/verbal) is essential
At least 7 years of experience in software & back-end development technologies in general
Proven hands-on experience on Java, Rubyonrails, C++, Microservices, SQL, NoSQL: MongoDB, ...
Experience in designing & developing RESTful APIs and microservices-based system;
Strong knowledge of writing secured codes and good understanding of design patterns
Working knowledge of Scala/Spark/Kafka or any functional programming languages is a very BIG plus
Experienced in developing and deploying microservices with Cloud based technologies (AWS, Kubernetes, Docker...)
Experience in agile scrum-based development process
Experience with unit test

Quyền lợi

Probation salary is 100% of official salary
13th-month salary and performance review twice a year
Bonus for special occasions each year (Labor Day, National Day, Solar New year, Lunar New Year
Project bonus twice a year
Employee's professional certification and training allowances subject to company regulations
BIC Care Health Insurance
Annual Health Assessment
Social, health and unemployment Insurance following Government policy
Enjoy company summer trips and other team building activities held monthly and quarterly
Work five days per week with flexible working time
Have chances to gain knowledge on the latest waves of blockchain, AI, Big Data
Professional, creative and dynamic working environment

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
5 năm
Số lượng tuyển
5 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Nam

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH BRIGHT STAR VIETNAM việc làm

150/27 Nguyen Trãi, Q1

Quy mô: Từ 10 - 25 nhân viên

Việc làm tương tự

Backend Developer (Java, Spring Boot)

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
05/11/2024

Backend Developer (Golang, Java, NodeJS)

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI ĐIỆN TỬ IDO

Tới 30 triệu
Hà Nội
24/10/2024

Backend Developer (Javascript/ NodeJS/ Java)

Hà Nội
14/11/2024

Senior/Middle Backend Developer (Java)

Hà Nội
27/11/2024

Java Backend Developer

Công ty cổ phần legotech

20 - 30 triệu
Hà Nội
17/10/2024

Java Backend Developer (Banking)

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System - FPT IS

Hà Nội
24/10/2024

Java Backend Developer (Spring, SQL)

Hà Nội
07/11/2024

BackEnd Developer (Golang)

Hà Nội
07/11/2024

Senior Backend Developer (NodeJS, Java, MySQL)

Hà Nội
20/11/2024

Junior Backend Java Developer (Java, Spring)

Hà Nội
12/11/2024
Vị trí Backend Developer (Java/C++/Rubyonrails) do công ty CÔNG TY TNHH BRIGHT STAR VIETNAM tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương 30 - 60 triệu, tìm thêm việc làm về Backend Developer (Java/C++/Rubyonrails) hoặc công ty CÔNG TY TNHH BRIGHT STAR VIETNAM ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888