Business Development Manager

Công ty CP Ô tô New Energy
Địa điểm làm việc: Hà Nội
Hết hạn: 16/07/2024
Mức lương: Thương lượng
Loại hình: Toàn thời gian
Chức vụ: Quản lý
Kinh nghiệm: 4 năm

Mô tả công việc

Break down complex projects into manageable tasks and set clear deadlines.
Collaborate with stakeholders to define project goals, scope, and requirements.
Effectively allocate resources to optimize project efficiency and maximize deliverables.
Proactively identify and report project risks to keep management informed.
Oversee procurement to ensure timely acquisition of necessary materials.
Monitor project progress, troubleshoot issues, and implement solutions.
Act as the central communication hub, keeping all participants informed of project status.
Partner with the Project Manager to remove roadblocks and keep projects moving forward.
Utilize project management tools to track time, plans, and budgets.
Develop and maintain comprehensive project documentation for future reference.
Conduct quality assurance checks to ensure deliverables meet all standards.
Foster strong relationships with external vendors and researchers.
Coordinate production workflow for seamless product creation.
Strategize and prioritize operations to minimize delays and maximize performance.
Gain a solid understanding of supply chain processes

Yêu cầu công việc

Proven experience project management for factory
Excellent knowledge of production planning and quality control principles
Experience in MRP II (Manufacturing resource planning)
Working knowledge of MS Office and MS project and ERP/SAP systems
Good at math and statistics
Strong organizational and problem-solving and time management skills.
Excellent communication abilities

Quyền lợi được hưởng

Competitive salary and benefits package.
Opportunity to work directly with the BOD and learn from the industry leaders.
Exciting and fast-paced work environment.
Chance to contribute to the growth and success of a leading automotive company

Nộp hồ sơ liên hệ

Giới thiệu công ty Xem trang công ty
Công ty chưa cập nhật thông tin....
Quy mô công ty
Từ 26 - 100 nhân viên
Địa chỉ công ty: Tòa Tasco - Phạm Hùng - Mễ Trì - Nam Từ Liêm - Hà Nội

Phúc lợi dành cho bạn

  • Thưởng
  • Nghỉ phép
HOT

Job hot

CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình: 7.000.000 - 15.000.000 VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN GIÁO DỤC EDUCA CORPORATION
Từ 2.8 triệu - 14.7 triệu VNĐ
Toàn Quốc, Khác

Job liên quan

Công ty Cổ phần Đầu tư Giáo dục và Phát triển Công nghệ Quốc tế Langmaster
18 - 24 triệu
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN HYRATEK
Hà Nội
Công ty TNHH phát triển Aroma
Hà Nội
công ty cổ phần tập đoàn giải trí Đại dương

30/06/2024
Thoả thuận
21/07/2024
Thoả thuận
12/07/2024
Thoả thuận
10/07/2024
Hà Nội
CÔNG TY TNHH GIAO NHẬN RHENUS VIỆT NAM
Cạnh tranh
05/08/2024
Hà Nội, Hồ Chí Minh
Công ty Cổ phần Luklak
Thoả thuận
21/07/2024
Hà Nội
Công ty CP VCcorp - Khối công nghệ quảng cáo Admicro
thỏa thuận
31/07/2024
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN STAVIAN HÓA CHẤT
Thương lượng
21/08/2024
Hà Nội
Elsa Speak
Thỏa thuận
26/06/2024
Hà Nội
Galaxy Education Joint Stock Company
40 - 50 triệu
11/07/2024

Giải thưởng
của chúng tôi

Top 3

Nền tảng số tiêu biểu của Bộ
TT&TT 2022.

Top 15

Startup Việt xuất sắc 2019 do VNExpress tổ chức.

Top 10

Doanh nghiệp khởi nghiệp sáng tạo Việt Nam - Hội đồng tư vấn kinh doanh ASEAN bình chọn.

Giải Đồng

Sản phẩm công nghệ số Make In Viet Nam 2023.