Database AdministratorCông Ty Dịch Vụ Xét Nghiệm Và Chẩn Đoán Y Khoa DIAG

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 05/10/2024
Hạn nộp: 03/11/2024

Mô tả công việc

Mô tả Công việc
Database Developer for DIAG Engineering Team
Job Description:
+ Operation and Optimize Database of DIAG Plaform Micro Service: HIS, LIS, Patient, Website, Webportal.
+ Optimize performance DIAG Platform Micro Service. Strongly focus in LIS Database.
+ Contributes to the identification of issues / incidents / events that impact DIAG Platform

Yêu cầu

Yêu Cầu Công Việc
Requirements:
MUST HAVE:+ More than 3 years experience in Database Technology and delivery, with a strong background in the practical use, design and deployment of large-scale Database infrastructures+ Experience with design, implementing and managing enterprise Database and application dependencies and toolsets + Experience with database optimization and tuning. + Strong business communication and interpersonal skills + Proven experience in coordinating multiple stakeholders and 3rd parties to deliver successful outcomes in a time sensitive environment + Strong product mindset and operation software in Production Ready + Have experience with micro-service architect+ "Can do" attitude. NICE TO HAVE:+ Have experiment with Google Cloud Platform or any similar cloud provider.+ Have experiment with Apache Kafka or any Message Queue Solution

Quyền lợi

Laptop
Chế độ bảo hiểm
Phụ cấp
Chế độ thưởng
Chăm sóc sức khỏe
Đào tạo
Tăng lương
Nghỉ phép năm

Thông tin khác

Bằng cấp:
Đại học
Độ tuổi:
Không giới hạn tuổi
Lương:
30 Tr - 55 Tr
VND

Công Ty Dịch Vụ Xét Nghiệm Và Chẩn Đoán Y Khoa DIAG việc làm

District 10, Ho Chi Minh

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

Database Developer

CÔNG TY TNHH LIVE GROUP VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
07/11/2024

Developer CAS

Công Ty TNHH Eight One International

Hồ Chí Minh
02/11/2024

Power BI Developer Data Analyst, Database, SQL

Titan DMS

Attractive
Hồ Chí Minh
09/10/2024

Database Developer SQL, English - Up to 2,000

Nexcel Solutions Ltd.

You'll love it
Hồ Chí Minh
15/10/2024

Product Developer (China Brand)

TMI Việt Nam

Hồ Chí Minh
05/11/2024

Lập Trình Viên

CÔNG TY CỔ PHẦN CHỨNG KHOÁN BETA

Hồ Chí Minh
31/10/2024

Data scientist/ AI developer/ AI engineer Up to 2500

ARSEN Kawaijuku Tech Vietnam Co., Ltd

Up to 2000$
Hồ Chí Minh
23/10/2024

Unreal Engine Developer

FeelDX

Thoả thuận
Hồ Chí Minh, Đà Nẵng, Cần Thơ, Khác
31/10/2024

Oracle EBS Developer

CÔNG TY TNHH HIPTECH

Đến 45 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
04/11/2024

Senior Nodejs Backend Developer

Công ty Cổ Phần King Food Market

1000 - 1800
Hồ Chí Minh
10/10/2024
Vị trí Database Administrator do công ty Công Ty Dịch Vụ Xét Nghiệm Và Chẩn Đoán Y Khoa DIAG tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 30 Tr - 55 Tr VND, tìm thêm việc làm về Database Administrator hoặc công ty Công Ty Dịch Vụ Xét Nghiệm Và Chẩn Đoán Y Khoa DIAG ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
EMG EDUCATION
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888