Deputy Project Manager (retail stores/ construction site)

CÔNG TY TNHH THỜI TRANG VÀ MỸ PHẨM ÂU CHÂU (ACFC)
Địa điểm làm việc: Hồ Chí Minh
Hết hạn: 30/06/2024
Mức lương: Cạnh tranh
Loại hình: Toàn thời gian
Chức vụ: Nhân viên

Mô tả công việc

Mô tả Công việc
Meet the build-out requirements of Master Franchisor/Principles
Coordinate all aspects of a project including develop project budgets and scope of work, permit acquisition, and working with project team/landlord to carry out feasibility assessment, concept development, design and construction management
Develop plan for fit-out, M&E and/or refurbishment work for new or existing stores
Develop and communicate detailed work-plan, timelines and budgets for projects
Track project milestones and deliverables and produce regular progress update reports to Top management and team members
Estimate resources, materials and participants needed to achieve project goals
Analyze and provide recommendations for the selection of contractors/suppliers, including engineers, architects, construction companies, other technical contractors
Support all project teams with facility related activities such as design review, site supervision, and technical problem solving
Manage designers, contractors, suppliers to ensure their work is high quality, reasonably priced, timely and meets all project objectives
Proactively manage changes in project scope, identify potential crises, and develop and recommend contingency plans
After fit out/refurbishment is completed, develop maintenance plan and schedule for the store(s)
Project closure and report.

Yêu cầu công việc

Yêu Cầu Công Việc
Can communicate in English with foreigners is a must.
Minimum of 5 years of work experience in retail store construction/short-term projects, project management.
Minimum of 3-year work experience as a Project Leader in the retail field.
Construction engineering/project management education background.
Experience in Facilities design for retail stores is a plus
Experience in documentations management
Experience in energy-saving programs is a plus
Able to manage multiple projects at once.

Quyền lợi được hưởng

Laptop
Chế độ bảo hiểm
Du Lịch
Phụ cấp
Xe đưa đón
Chế độ thưởng
Chăm sóc sức khỏe
Đào tạo
Tăng lương
Công tác phí
Nghỉ phép năm

Thông tin khác

Bằng cấp:
Cao đẳng
Độ tuổi:
Không giới hạn tuổi
Thời gian làm việc: 08h30-17h30 Monday to Friday
Lương:
Cạnh tranh

Nộp hồ sơ liên hệ

Giới thiệu công ty Xem trang công ty
Công ty TNHH Thời Trang và Mỹ Phẩm Âu Châu (ACFC) thành lập từ năm 2009 thuộc tập đoàn Liên Thái Bình Dương (Imex Pan Pacific - IPP Group). Công ty chúng tôi là một trong những công ty hàng đầu ở Việt Nam phân phối và kinh doanh các thương hiệu thời trang nổi tiếng thế giới như Nike, Tommy...
Quy mô công ty
Từ 1000 - 5000 nhân viên
Địa chỉ công ty: Lầu 12, Tòa nhà Sonatus, 15 Lê Thánh Tôn, P. Bến Nghé, Q. 1, TP. Hồ Chí Minh

Phúc lợi dành cho bạn

  • Thưởng
  • Nghỉ phép
HOT

Job hot

CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình: 7.000.000 - 15.000.000 VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN GIÁO DỤC EDUCA CORPORATION
Từ 2.8 triệu - 14.7 triệu VNĐ
Toàn Quốc, Khác

Job liên quan

Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu
50 - 70 triệu
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH NURI FLEX VIỆT NAM
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Công Nghệ VIO
28 - 35 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN PRISMTECH

20/08/2024
Thoả thuận
03/07/2024
19/07/2024
Thỏa thuận
22/08/2024
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Globee
1200 - 2500
15/07/2024
Công Ty Cổ Phần Chứng Khoán Kafi (tên cũ Globalmind Capital)
Trên 1,200 USD
17/07/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH DỊCH VỤ - CÔNG NGHỆ GLOBEE
27 - 57 triệu VNĐ
12/07/2024
Công ty Cổ phần Phát triển Công nghệ Viễn thông Tin học Sun Việt
Thoả thuận
28/06/2024
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Bosch Global Software Technologies
Thỏa thuận
20/08/2024
Hồ Chí Minh
Asia Commercial Bank - ACB
Thỏa Thuận
01/07/2024
Hồ Chí Minh

Giải thưởng
của chúng tôi

Top 3

Nền tảng số tiêu biểu của Bộ
TT&TT 2022.

Top 15

Startup Việt xuất sắc 2019 do VNExpress tổ chức.

Top 10

Doanh nghiệp khởi nghiệp sáng tạo Việt Nam - Hội đồng tư vấn kinh doanh ASEAN bình chọn.

Giải Đồng

Sản phẩm công nghệ số Make In Viet Nam 2023.