fresher Junior Java DeveloperCÔNG TY TNHH MUA SẮM TẠI NHÀ VTV - HYUNDAI

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Ngành nghề: IT phần mềm
Lương: 7 - 10 triệu
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 22/12/2021
Hạn nộp: 20/01/2022

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

  • Design systems and programs to meet complex business needs. Prepare detailed specifications from which programs are developed and coded. Ensure programs meet standards and technical specifications.
  • Develop code using relational databases to facilitate programming software.
  • Research and analyze existing systems and program requirements, under periodic supervision.
  • Design programs for projects or enhancements to existing programs.
  • Develop test plans to verify logic of new or modified programs. Identify issues as appropriate.
  • Create appropriate documentation in work assignments such as program code and technical documentation.
  • Perform other tasks assigned by Supervisor.

Yêu cầu công việc

  • Major: Software Engineering / Computer Science, etc
  • Above 6 months experienced in languages & platforms:
  • Front-end: React, ReactJS, React Native.
  • Back-end: Java, Spring Boot
  • Database: MySQL, MS SQL Server, Oracle.
  • Good at solving problem, communication & team work skills. Must be logical.
  • Hard working, responsible
  • Organized and self-sufficient working procedure

Quyền lợi được hưởng

  • Salary: Upto 12mil gross/ month (Attractive salary package, based on skills and experience).
  • A dynamic, friendly and professional working environment.
  • Annual company trip, bonus in special holidays & personal occasions, 13th month salary & performance bonus...
  • Young and dynamic working environment.
  • Learn how to organize, multitask and manage time.

Thông tin khác

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH MUA SẮM TẠI NHÀ VTV - HYUNDAI

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH MUA SẮM TẠI NHÀ VTV - HYUNDAI việc làm

Số 23, Đường số 30, Khu phố 2, Phường Cát Lái, Tp. Thủ Đức, Tp. HCM

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

Fresher Developer ( Java / Python/ Frontend )

ISB Vietnam Company Limited

Tới 6.9 triệu
Hồ Chí Minh
01/06/2024

C++ Developer (Fresher)

DEK TECHNOLOGIES VIET NAM

Thoả thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh
07/06/2024

Software Developer Fresher And Junior

Công Ty TNHH Hunter Macdonald Việt Nam

Hồ Chí Minh
25/05/2024

Fresher/Junior Software Developer (Java)

CÔNG Ty TNHH Allexceed Việt Nam

Hồ Chí Minh
18/05/2024

Java Developer

Công Ty Cổ Phần tập đoàn omi

Hồ Chí Minh
02/06/2024

MIDDLE GOLANG DEVELOPER - FRESHER ARE WELCOME

CÔNG TY CỔ PHẦN HASAKI BEAUTY & S.P.A

thỏa thuận
Hồ Chí Minh
31/05/2024

Software Developer Fresher and Junior

Netcompany

You'll love it
Hồ Chí Minh
28/05/2024

Odoo Developer ( Lập Trình Viên Odoo)

CÔNG TY TNHH MAJORBIRD VIETNAM

10 - 15 triệu
Hồ Chí Minh
15/06/2024

Fresher Developer

Netcompany

Thương lượng
Hồ Chí Minh
11/05/2024

Frontend Developer (ReactJS) - Fresher

XTECH Group

Thỏa thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
16/05/2024
Vị trí fresher Junior Java Developer do công ty CÔNG TY TNHH MUA SẮM TẠI NHÀ VTV - HYUNDAI tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 7 - 10 triệu, tìm thêm việc làm về Fresher Junior Java Developer hoặc công ty CÔNG TY TNHH MUA SẮM TẠI NHÀ VTV - HYUNDAI ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty TNHH Thương Mại và Đầu Tư INDECO
Lương cứng 12 triệu + Hoa hồng theo công trình
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Kamax Việt Nam
Thu nhập 30 - 50 triệu VNĐ/tháng
Bắc Giang, Bắc Ninh, Hà Nam, Hà Tĩnh, Lạng Sơn, Nam Định, Nghệ An, Ninh Bình, Thanh Hóa
Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland
Lương căn bản: 6 triệu/tháng + Hoa hồng đến 6%
Hồ Chí Minh
Công Ty Cổ Phần Đầu Tư Và Dịch Vụ Newland Travel
12tr - 15tr
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888