Front End Developer (HTML/CSS/JavaScript)CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ TIẾP THỊ GIAO THÔNG VẬN TẢI VIỆT NAM - VIETRAVEL

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 12/01/2022
Hạn nộp: 11/02/2022

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

  • Use markup languages like HTML to create user-friendly web pages
  • Develop new user interface components
  • Ensure the technical feasibility of UI/UX designs
  • Create quality mockups and prototypes
  • Optimize application for maximum speed and scalability
  • Assure that all user input is validated before submitting to back-end
  • Ensure high quality graphic standards and brand consistency
  • Collaborate with back-end developers and web designers to improve usability

Yêu cầu công việc

  • Working experience with client-side scripting and JavaScript frameworks - jQuery
  • CSS frameworks - CSS3, LESS, SASS
  • Web technologies - AJAX, HTML5, JSON
  • Knowledge of API techniques and best practices
  • Knowledge of UI/UX and responsive design techniques and best practice
  • Good at English communication is an advantage
  • At least 2 years' working experience as a Font-end Developer
  • Experience with advanced JavaScript libraries and frameworks, such as VueJS and/or ReactJS
  • Knowledge of PWA
  • Experience with implementing progressive/responsive design for mobile sites
  • Understanding of SEO principles and ensuring that application will adhere to them
  • Knowledge of C#, ASP.NET/.NET Core, MVC Framework

Quyền lợi được hưởng

  • Having chances to get attractive company bonus every month/year
  • Company trip once a year + Joining party
  • Salary and position is reviewed 1 time a year
  • Bonus by individual ability and company's performance.
  • Social insurance, health insurance, unemployment insurance and other benefits
  • Dynamic and sociable working environment.

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ TIẾP THỊ GIAO THÔNG VẬN TẢI VIỆT NAM - VIETRAVEL

CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ TIẾP THỊ GIAO THÔNG VẬN TẢI VIỆT NAM - VIETRAVEL việc làm

190 Pasteur, Phường Võ Thị Sáu, Quận 3, TP Hồ Chí Minh

Quy mô: Dưới 10 nhân viên

Việc làm tương tự

Front-End Developer (Html/Css/JavaScript)

Mona Media

7 - 15 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
06/08/2024

Frontend Developer

CÔNG TY TNHH TOYAR VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
31/07/2024

Front End Developer

CÔNG TY TNHH ECOM365

15 - 20 triệu
Hồ Chí Minh
31/07/2024

Front End Developer (Javascript, Reactjs, Vuejs)

Hồ Chí Minh
30/07/2024

Frontend Dev JavaScript, HTML, CSS

CÔNG TY TNHH HỆ THỐNG TỰ ĐỘNG ĐẠI DƯƠNG MỚI

Hồ Chí Minh
13/07/2024

Game Frontend Developer (Pixi.js)

Công ty CP Suntek

Negotiable
Hồ Chí Minh
01/08/2024

CÔNG TY TNHH MTV DỊCH VỤ DU LỊCH NGÔI NHÀ PHƯƠNG NAM

Hồ Chí Minh
03/08/2024

Frontend Developer JavaScript, HTML5, CSS

Công Ty TNHH Cybozu Việt Nam

Hồ Chí Minh
24/07/2024

Markup Developer

Smilegate Vietnam

You'll love it
Hồ Chí Minh
24/07/2024

NodeJS Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN TƯ VẤN LAIDON VIỆT NAM

Up to 30.000.000 VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
11/08/2024
Vị trí Front End Developer (HTML/CSS/JavaScript) do công ty CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ TIẾP THỊ GIAO THÔNG VẬN TẢI VIỆT NAM - VIETRAVEL tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Front End Developer (HTML/CSS/JavaScript) hoặc công ty CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ TIẾP THỊ GIAO THÔNG VẬN TẢI VIỆT NAM - VIETRAVEL ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH MTV HEALTHPOST
8.400.000 - 9.000.000 VNĐ + Thưởng KPI
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Aeon Delight Việt Nam
Thoả thuận
Hà Nội, Hải Phòng, Thừa Thiên Huế
CÔNG TY TNHH SCBIO
Lương cứng: 8 triệu - 10 triệu + doanh số + thưởng + hỗ trợ (thu nhập không giới hạn)
Lương cứng: 8 triệu - 13 triệu + Doanh số + Thưởng
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888