Frontend DeveloperVASCARA

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 30/08/2024
Hạn nộp: 30/09/2024

Mô tả công việc

Responsible for developing the website interface with a focus on e-commerce, ensuring full features, smooth operation, and the best support for users in viewing and purchasing products. Convert layouts from design to HTML.
Use HTML, CSS, and JavaScript to develop the user interface.
Collaborate with the design and back-end teams to ensure project quality and timely completion.
Optimize HTML/CSS code according to web standards, ensuring cross-browser compatibility and speed optimization.
Research and continuously update new technologies.

Yêu cầu công việc

Minimum 2 year of experience in Front-end/web/app development.
Ability to write code according to CSS3 HTML5 (W3C), Object-oriented JavaScript.
Proficient in using LESS, SASS, JADE.
Familiar with GIT.
Proficient in Photoshop, AI, Figma.
Experience in UI and UX design.
Proficient in responsive design.
Creative with a good sense of aesthetics, attention to detail, and meticulousness.
Strong presentation and communication skills.
Positive work attitude, responsibility, and passion for the job.
Priority will be given to those with PHP back-end coding skills, which is an advantage.

Quyền lợi được hưởng

- Chế độ bảo hiểm
- Du Lịch
- Chế độ thưởng
- Chăm sóc sức khỏe
- Đào tạo
- Tăng lương

Giới thiệu công ty

VASCARA việc làm

Lầu 4, Số 96 Cao Thắng, Phường 4, Quận 3,TP.HCM

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

Frontend Developer (NextJS, TypeScript)

Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu

10 - 18 triệu
Hồ Chí Minh
18/11/2024

Frontend Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN DATVIET VAC GROUP HOLDINGS

20 Tr - 35 Tr VND
Hồ Chí Minh
31/10/2024

Frontend Developer Angular /AngularJS /React

TNHH Công Nghệ MCM

You'll love it
Hồ Chí Minh
22/10/2024

Công Ty TNHH Eight One International

Hồ Chí Minh
18/11/2024

Frontend Developer (Middle)

Tech Town Viet Nam

Hồ Chí Minh
10/10/2024

Frontend Developer (ReactJS)

18 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
18/10/2024

15 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
25/10/2024

Frontend Developer Angular

Công Ty Cổ Phần Tập Đoàn Wata

Hồ Chí Minh
14/10/2024

15 - 25 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
18/10/2024

Thực Tập Sinh Frontend Developer

Công ty Cổ phần Công nghệ Thông tin CHECKMATE

Từ 3 - 4 triệu VND
Hồ Chí Minh
09/10/2024
Vị trí Frontend Developer do công ty VASCARA tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Frontend Developer hoặc công ty VASCARA ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888