Fullstack Developer (java, angularjs)CÔNG TY TNHH BHNT CHUBB LIFE VIỆT NAM

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 14/03/2024
Hạn nộp: 13/04/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

- Develop custom templates using Crystal or Jasper tools
- Develop, build new features, design from front-end to back-end according to each project of the company
- Write APIs/ use APIs to connect with third party
- Perform maintenance work and develop new features according to the assigned work arrangement
- Other tasks for project supporting as assigned by Head of department

Yêu cầu công việc

- Bachelor degree in IT/ Computer science
- 2-5 years experience in Java/ Java EE
- Proficient in Spring Ecosystem, such as: Spring Boot, Spring Security, Spring Batch is a plus
- Knowledge of Jasper/ Crystal report, iReport or report generating/developing tools
- Experience in Restful API development Javascript, Typescript, HTML5, SASS/ CSS3, Angular framework and responsive design
- Experience working in insurance industry is a plus
- Nice to have if possess experience in mobile cross platform development, CI/ CD tools and Cloud services

Quyền lợi được hưởng

Insurance
Training program
Annual company trips

Thông tin khác

Posted Date
14/03/2024
Job Level
Experienced (non-manager)
Job Function
Information Technology/Telecommunications > Software Developer
Industry
Insurance
Skill
Java Spring Boot, AngularJS, English, Spring Batch, CI CD
Preferred Language
Any

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH BHNT CHUBB LIFE VIỆT NAM

54a vincom nguyễn chí thanh

Chubb.vn www.chubb.com www.life.chubb.com/vn https://www.chubb.com/vn-vn/about-chubb/ https://www.chubb.com/vn-vn/about-chubb/chubb-in-vietnam.aspx

Việc làm tương tự

Mid/Sr Fullstack Developer Nodejs/Reactjs/Java Script

CÔNG TY TNHH MAPLE LABS

You'll love it
Hồ Chí Minh
17/06/2024

Fullstack Java Cloud Service Developer

CÔNG TY TNHH RAKUS VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
02/06/2024

Full-Stack Developer ( NodeJS /AngularJS)

CÔNG TY TNHH AMARIS VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
04/07/2024

Fullstack Developer (Angular/Java)

Hồ Chí Minh
22/06/2024

[Binh Duong] Fullstack Developer

Công ty cổ phần tư vấn Datahouse Asia

Thương lượng
Hồ Chí Minh, Bình Dương
31/05/2024

Fullstack Developer , Java&Reactjs

Công Ty Cổ Phần Dịch Vụ Di Động Trực Tuyến (viết tắt M_Service) - VÍ ĐIỆN TỬ MOMO

Hồ Chí Minh
25/05/2024

Senior Fullstack Developer Java ReactJS

Công ty Cổ phần Chứng khoán Vietcap

Super Attractive
Hồ Chí Minh
30/05/2024

Middle FullStack Developer (Reactjs/Java)

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System

Hồ Chí Minh
11/06/2024

FULLSTACK DEVELOPER (NODEJS/JAVA/REACTJS)

Hồ Chí Minh
26/06/2024

Senior Fullstack Developer Java Spring Boot, Reactjs

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ CÔNG NGHỆ THỦY ANH

25 - 40m
Hồ Chí Minh
10/06/2024
Vị trí Fullstack Developer (java, angularjs) do công ty CÔNG TY TNHH BHNT CHUBB LIFE VIỆT NAM tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Thừa Thiên Huế, Joboko tự động tổng hợp mức lương $1000 - $1500, tìm thêm việc làm về Fullstack Developer (Java, AngularJS) hoặc công ty CÔNG TY TNHH BHNT CHUBB LIFE VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI TỔNG HỢP MOMO VIỆT NAM
10 triệu - 50 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY TNHH NEW HORIZONS
Cạnh tranh
Hà Nội
Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland
10 triệu - 20 triệu VNĐ + Thưởng + Hoa hồng
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Thương Mại và Đầu Tư INDECO
Lương cứng 12 triệu + Hoa hồng theo công trình
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Kamax Việt Nam
Thu nhập 30 - 50 triệu VNĐ/tháng
Bắc Giang, Bắc Ninh, Hà Nam, Hà Tĩnh, Lạng Sơn, Nam Định, Nghệ An, Ninh Bình, Thanh Hóa
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888