Fullstack Developer javascript, nodejsCỔNG TY CỔ PHẦN TIẾP THỊ SỐ TÔ QUÀ

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Ngành nghề: IT phần mềm
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 30/06/2021
Hạn nộp: 29/07/2021

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

  • Develop new user-facing features.
  • Build reusable code and libraries for future use.
  • Ensure the technical feasibility of UI/UX designs.
  • Optimize application for maximum speed and scalability.
  • Collaborate with other team members and stakeholders.
  • Develop RESTful API and design database schema with Node.js, Express, MongoDB, MySQL

Yêu cầu công việc

  • 3+ years professional software development experience.
  • Strong in computer science fundamentals such as algorithm design, problem-solving and complexity analysis.
  • Knowledge of developing application for web service or applications, asynchronous request handling, partial page updates
  • Knowledge of NodeJS, ExpressJS, MySQL, MongoDB, Restful API, GraphQL,
  • Knowledge of JavaScript libraries and frameworks, such as ReactJS, Redux,...
  • Proficiency using modern web development technologies including HTML5, CSS3, Javascript,...
  • Basic understanding of server-side CSS pre-processing platforms, such as LESS, SASS, CSS Modules
  • Proficient understanding of cross-browser compatibility issues and ways to work around them, code versioning tools such as Git.
  • Good understanding of SEO principles and ensuring that application will adhere to them.
  • A thirst for knowledge and continuous improvement, passion for building a rich and innovative user experience.
  • Ability to resolve conflicts and technical disagreements while leading the team to the optimal solution.
  • Self-motivated, can work under high pressure and work independently.
  • High teamwork and responsibility sense.

Quyền lợi được hưởng

  • Having chances to get attractive company bonus every month/year
  • Company trip once a year + Joining party
  • Salary and position is reviewed 1 time a year
  • Bonus by individual ability and company's performance.
  • Social insurance, health insurance, unemployment insurance and other benefits
  • Dynamic and sociable working environment.

Thông tin khác

Địa điểm làm việc
➢ 607 Nguyễn Kiệm, Phường 9 (Phú Nhuận), quận Phú Nhuận, Ho Chi Minh City (Hồ Chí Minh)

Nộp hồ sơ liên hệ

CỔNG TY CỔ PHẦN TIẾP THỊ SỐ TÔ QUÀ

Giới thiệu công ty

CỔNG TY CỔ PHẦN TIẾP THỊ SỐ TÔ QUÀ việc làm

Tầng 4, Tòa Nhà GP Invest, 170 Đê La Thành, Phường Ô Chợ Dừa, Quận Đống Đa, TP Hà Nội

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Fullstack JavaScript Developer TypeScript/ MongoDB

CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM UNIQUE TECHNOLOGY

You'll love it
Hồ Chí Minh
18/05/2024

Fullstack Developer

Golden Owl Consulting Ltd.

Hồ Chí Minh
20/05/2024

Fullstack Developer (Mid/Sr) (JavaScript/NodeJS)

Công Ty Công Nghệ INNOMIZE

1,500 - 2,000 USD
Hồ Chí Minh
08/05/2024

Fullstack Developer (ReactJS, NodeJS, MongoDB)

Dự Án ANCIENT8

Hồ Chí Minh
23/06/2024

Sr. Fullstack/Lead Backend NodeJS, JavaScript

Siliconprime Labs

2000 - 3000
Hồ Chí Minh
24/05/2024

Full - Stack Developer

CÔNG TY TNHH DREAM TALENT

1,000 - 1,500 USD
Hồ Chí Minh
22/05/2024

Junior Fullstack Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN SPARKMINDS

Hồ Chí Minh
31/05/2024

FullStack Engineer

Swiss Marketplace Group

Hồ Chí Minh
24/06/2024

Fullstack JavaScript Developer

Công Ty Giải Pháp Công Nghệ Cyberlogitec Vietnam

is less than 30,000,000
Hồ Chí Minh
08/05/2024

Shopify Developer

Công ty Cổ phần Smartosc

Negotiation
Hồ Chí Minh
31/05/2024
Vị trí Fullstack Developer javascript, nodejs do công ty CỔNG TY CỔ PHẦN TIẾP THỊ SỐ TÔ QUÀ tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Fullstack Developer Javascript, Nodejs hoặc công ty CỔNG TY CỔ PHẦN TIẾP THỊ SỐ TÔ QUÀ ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH ZOOMLION VIỆT NAM
Từ 12,000,000 VND + Thưởng KPIs, Thưởng hiệu suất làm việc, Thưởng kết quả kinh doanh theo quý, năm (Nhiều tháng lương)
Hà Tĩnh, Kon Tum, Thừa Thiên Huế
LCB >12tr vnđ + thưởng năm (nhiều tháng lương)
Hà Nội
Công ty TNHH Tư vấn Đầu tư Vĩnh Hà (YONG XIA)
10 - 25 triệu VNĐ
Bắc Ninh
15tr- 20tr vnđ
Hà Nội, Bắc Giang, Bắc Ninh
Thỏa thuận
Bắc Ninh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888