Fullstack EngineerCÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ TRUYỀN THÔNG ĐA PHƯƠNG TIỆN SÁNG KIẾN

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Ngành nghề: IT phần mềm, Công nghệ cao
Lương: Thoả thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 08/08/2024
Hạn nộp: 08/10/2024

Mô tả công việc

Design, develop, and maintain web applications, ensuring robust and scalable architecture;
Design, develop, and maintain full-stack web applications using Java, Angular, and optionally NodeJS;
Collaborate with product managers, UX/UI designers, and other stakeholders to gather requirements and translate them into technical specifications;
Conduct code reviews, provide feedback to peers, and ensure adherence to coding standards and design principles;
Develop and manage RESTful APIs to support frontend and backend integration.

Yêu cầu công việc

Strong understanding of the web development cycle and programming techniques and tools;
Experience in the finance industry or with financial platforms;
Proficiency in JavaScript, HTML, CSS, and frameworks such as React, Angular, or VueJS;
Expertise in server-side languages such as Node.js, Python, Java, or .NET;
Strong knowledge of SQL and NoSQL databases, such as PostgreSQL, MySQL, MongoDB, or Cassandra;
Familiarity with CI/CD pipelines, containerization (Docker, Kubernetes), and cloud services (AWS, Azure, GCP);
Experience in banking, e-commerce is a big plus;
Good problem-solving skill;
Be able to work under deadline pressure;
Proactive in work.

Quyền lợi được hưởng

Work remote
Dynamic and flexible environment with positive team mates
Competitive income with comission for new deal and anual performance bonus
Oppoturnity to develop your career path
Oppoturnity to work with caliber project with client in Vietnam and aboard
Premium Healthcare insurance to protect your health, and annual health check
Provide laptop for working
Annual company trip, Team Building, Happy hours, Birthday Activities...
And other benefits according to labor law

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
2 năm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ TRUYỀN THÔNG ĐA PHƯƠNG TIỆN SÁNG KIẾN việc làm

69/11/13 Nguyễn Đình Chính, Phường 15, Quận Phú Nhuận, Hồ Chí Minh

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Middle Fullstack Engineer (PHP/React/Typescript)

Công Ty TNHH Thương Mại Điện Tử Gobuy Việt Nam

18 Tr - 25 Tr VND
Hồ Chí Minh
31/10/2024

Lập Trình Back-End

Công Ty TNHH Ggame

10 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
10/10/2024

Lập trình Back-End

CÔNG TY TNHH DROID VIỆT NAM

10 - 25 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh, An Giang
21/10/2024

Fullstack Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN COZWORK

Đến 20 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
08/10/2024

Fullstack Developer (C/C++)

Công Ty TNHH Eight One International

20 - 30 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
06/10/2024

Junior Fullstack Developer

CÔNG TY TRÁCH NHIỆM HỮU HẠN HAI THÀNH VIÊN SHECOM

Hồ Chí Minh
29/09/2024

Senior Fullstack Developer

CÔNG TY TNHH TOTALLYAWESOME VIỆT NAM

You'll love it
Hồ Chí Minh
27/09/2024

Middle Fullstack Engineer (PHP/React/TypeScript)

18 - 25 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
12/10/2024

Senior Backend/ Fullstack Engineer

Doi Xanh Media Service Trading

800 - 1300
Hồ Chí Minh
25/09/2024

Front-end Developer

CÔNG TY TNHH WORLD WAVE CULTURE TECHNOLOGY

35 - 60 triệu
Hồ Chí Minh
30/09/2024
Vị trí Fullstack Engineer do công ty CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ TRUYỀN THÔNG ĐA PHƯƠNG TIỆN SÁNG KIẾN tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thoả thuận, tìm thêm việc làm về Fullstack Engineer hoặc công ty CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ TRUYỀN THÔNG ĐA PHƯƠNG TIỆN SÁNG KIẾN ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888