fullstack JavaScript Developer typescript/ mongodbCÔNG TY TNHH PHẦN MỀM UNIQUE TECHNOLOGY

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: You'll love it
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 13/04/2024
Hạn nộp: 18/05/2024

Mô tả công việc

Top 3 Reasons To Join Us

The Job

We are seeking a Full Stack JavaScript Developer with expertise in backend development using NestJS, end to end automation testing with Jest, and front-end development with React on NextJS.

The ideal candidate will have a strong foundation in JavaScript and be comfortable working on a large, business logic-heavy application.

As part of this role, you will have the opportunity to learn the application's functionality and contribute to its ongoing development, making this an excellent opportunity for anyone looking to advance their skills in full-stack JavaScript development.

Your Skills and Experience
  • More than 6 months experience with JavaScript development
  • JavaScript/Git/ExpressJS/MongoDB (a must)
  • TypeScript/NestJS (a plus/training can be provided)
  • React/NextJS (a plus/training can be provided)
  • Jest (a plus nice to have)
  • Basic English (a plus - training can be provided)

Why You'll Love Working Here
  • Attractive salary (you'll love it)
  • 13-month Salary
  • Stable and long-term job. We develop our own world-class products
  • Excellent working environment. Flexible working time that supports work-life balance Flexible working time: From 8:00 AM-9:00 AM To 5:00 PM - 6:00 PM,
    Monday - Thursday; work from home on Friday.
  • Performance review 1 time/year
  • Open, transparent and trustworthy environment
  • Challenging projects with awesome co-workers

Yêu cầu công việc

JavaScript, TypeScript, MongoDB

Quyền lợi được hưởng

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM UNIQUE TECHNOLOGY

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM UNIQUE TECHNOLOGY việc làm

37 Đường 19 Phường 10 Quận 6 TP Hồ Chí Minh

Quy mô: Từ 10 - 25 nhân viên

Việc làm tương tự

Fullstack developer (Python & Javascript / TypeScript)

HaskoningDHV Vietnam

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, An Giang
13/07/2024

Fullstack Developer (ReactJS, NodeJS, MongoDB)

Dự Án ANCIENT8

Hồ Chí Minh
23/06/2024

Senior VueJS Developer

Công Ty TNHH Evizi Việt Nam

thoả thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
04/06/2024

Front-End Developer VueJS/Angular - Typescript

Smilegate Vietnam

Negotiable
Hồ Chí Minh
17/06/2024

15 Fullstack Developer JavaScript, AWS, Angular

CÔNG TY CỔ PHẦN RIKKEISOFT

You'll love it
03/06/2024

[Binh Duong] Fullstack Developer

Công ty cổ phần tư vấn Datahouse Asia

Thương lượng
Hồ Chí Minh, Bình Dương
31/05/2024

Senior Frontend Developer (Typescript, Nodejs)

Brickmate Group

Hồ Chí Minh
16/07/2024

Backend Developer (TypeScript)

Công Ty TNHH Kỹ Thuật Bền Vững Việt Nam

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
31/05/2024

Backend Developer NodeJS, MongoDB, SQL

Công ty TNHH thương mại dịch vụ gpet

500 - 1100
Hồ Chí Minh
07/06/2024

Jr/Fresher NodeJS Developer JavaScript, TypeScript

CÔNG TY TNHH ICD VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
17/06/2024
Vị trí fullstack JavaScript Developer typescript/ mongodb do công ty CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM UNIQUE TECHNOLOGY tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương You'll love it, tìm thêm việc làm về Fullstack JavaScript Developer TypeScript/ MongoDB hoặc công ty CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM UNIQUE TECHNOLOGY ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI TỔNG HỢP MOMO VIỆT NAM
10 triệu - 50 triệu VNĐ (Thỏa thuận theo năng lực và kinh nghiệm)
Hà Nội
CÔNG TY TNHH NEW HORIZONS
Cạnh tranh
Hà Nội
Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland
10 triệu - 20 triệu VNĐ + Thưởng + Hoa hồng
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Thương Mại và Đầu Tư INDECO
Lương cứng 12 triệu + Hoa hồng theo công trình
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Kamax Việt Nam
Thu nhập 30 - 50 triệu VNĐ/tháng
Bắc Giang, Bắc Ninh, Hà Nam, Hà Tĩnh, Lạng Sơn, Nam Định, Nghệ An, Ninh Bình, Thanh Hóa
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888