it - devops SpecialistACB - Ngân Hàng TMCP Á Châu

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Hồ Chí Minh
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 29/01/2021
Hạn nộp: 29/04/2021

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

IT - DevOps Specialist
Nơi Làm Việc Hồ Chí Minh
Cấp Bậc Nhân viên
Bằng Cấp Đại học
Kinh Nghiệm 5 Năm
Mức Lương Lương thỏa thuận
Ngành nghề CNTT - Phần mềm, Ngân hàng, Vận hành và Công nghệ ngân hàng
Hạn Chót Nhận Hồ Sơ 30/11/2020
Phúc Lợi
  • Bảo hiểm
  • Du Lịch
  • Thưởng
  • Chăm sóc sức khỏe
  • Đào tạo
  • Tăng lương
Mô Tả Công Việc
  • Join the IT development team, reporting directly to development manager.
  • Play as a senior DevOps / DevOps leader
  • Participate in building and operating CI/CD pipeline to deliver high-quality software products
  • Support development team for fixing development environments
  • Build, operate and maintain development systems
  • Collaborate with operation teams to deploy software products
  • Proactivelyimprove CI/CD pipeline and leveragesoftware develoment tools
  • Manage whole software, development environments for development teams
Yêu Cầu Công Việc
  • BS/MS degree in computer science, software engineering, or a related technical field
  • 5+ years of experience in DevOps
  • Good understanding of software development and operation
  • Experience in Docker, Kubernetes, zookeeper, etcd, Rancher, Prometheus, Kube-monkey, Kafka, RabitMQ, ActiveMQ, Nexus, Jira, Confluence, GitLab, Jenkins, Kong, HaProxy, NginX, ELK, Graylogs, Chef, Ansible...
  • Experience in SQL and NoSQL databases, such as Oracle, PostgreSQL, Couchbase, MongoDB
  • Knowledge of Keycloak/Redhat SSO is a big plus
  • Understanding of CI/CD pipeline
  • Experience in agile development teams, such as Scrum, Kanban
  • Interested in dealing with technical challenges and keen on exploring new things
  • Good problem-solving skills and teamwork spirit
  • Strong communication skills to effectively collaborate with other developers and stakeholders
  • Good English communication
Mọi Người Cũng Xem
Kết nối với chúng tôi. Vì sao?

Nộp hồ sơ liên hệ

ACB - Ngân Hàng TMCP Á Châu

Giới thiệu công ty

ACB - Ngân Hàng TMCP Á Châu việc làm

442 Nguyễn Thị Minh Khai, Quận 3, TP.HCM

Quy mô: Từ 501 - 1000 nhân viên

Việc làm tương tự

Senior Java Developer

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS

Hồ Chí Minh
10/06/2024

Java Developer

Công Ty Cổ Phần tập đoàn omi

Hồ Chí Minh
02/06/2024

Fullstack Java Cloud Service Developer

CÔNG TY TNHH RAKUS VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
02/06/2024

Chubb Life tuyển dụng Senior Specialist/ Supervisor, Java Software Engineer

CÔNG TY TNHH BHNT CHUBB LIFE VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
14/05/2024

DataWings Vietnam

17 - 21 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
04/06/2024

Java Developer Junior, Senior

IncepIT

800 - 2500
Hồ Chí Minh
07/06/2024

UnifiedPost

Hồ Chí Minh
27/05/2024

Android Developer (Java, Kotlin)

ATGINTERNET TECHNOLOGY CULTURE DEVELOPMENT CO., LTD

Hồ Chí Minh
27/06/2024

Fullstack Developer (Java)

Brickmate Group

Hồ Chí Minh
07/05/2024

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System

Hồ Chí Minh
02/06/2024
Vị trí it - devops Specialist do công ty ACB - Ngân Hàng TMCP Á Châu tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Hồ Chí Minh, tìm thêm việc làm về IT - DevOps Specialist hoặc công ty ACB - Ngân Hàng TMCP Á Châu ở các link phía trên

JOB HOT

Công Ty Cổ Phần Đầu Tư Và Dịch Vụ Newland Travel
12tr - 15tr
Hà Nội
Công ty TNHH Thế giới căn hộ An Home
Từ 5 - 25 triệu vnđ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH ZOOMLION VIỆT NAM
12000000 -15000000 VNĐ
Hồ Chí Minh, Bình Phước, Bình Thuận, Kiên Giang, Tiền Giang
Công Ty TNHH Giao Nhận Quốc Tế Rồng Biển - Rồng Biển Logistics
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888