Java Developer (Junior)CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ UNIT

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 08/09/2024
Hạn nộp: 10/10/2024

Mô tả công việc

In charge of programming, error checking & reporting to line manager.
Participate in big Banking, Finance & Insurance projects.
Participate in developing projects using Java & other technologies.
Solutions:
- Banking and Finance.
- Insurance.
- Cross industries: (Paperless; CheckinPro; BPM Hub; Napas ACH; CIC Host to Host; DMS; eP2P; eInvoice; Agency Portal; LDMS products; eRecruitment; ConstructionEMS).

Yêu cầu công việc

At least 2 years of experience in Java development on Linux/Windows platform.
Experience working with Oracle.
Experience in programming languages Java, MVC,Javascript/Jquery, CSS3, HTML5, API, Jquery, Ajax, Bootstrap...
Understanding of Java core, Spring MVC, Spring Boot, Angular, [protected info]
Understanding of Web Service API.
Effective problem-solving skills.
Ability to work in a team and work independently.
Flexible, dynamic attitude and reliable.

Quyền lợi được hưởng

Competitive salary and benefits
Working time: 8:30AM - 05:30PM, Monday - Friday
12 days of annual leave + 3 days of sick leave + 1 day of birthday per year
Participated in social insurance, unemployment insurance, health insurance and full policies according to the labor law
13th month salary & bonus policies, allowances at the Company
UNIT-Care health care insurance by level
Salary increases according to company regulations or unexpected salary raise in case of outstanding ability
Professional and dynamic working environment, unlimited promotion opportunities
Opportunity to participate in many large projects in Vietnam & abroad
Work on the latest technology platform
Join in company trip, teambuilding & community activities.

Giới thiệu công ty

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ UNIT việc làm

Công viên tri thức Việt Nhật, 38-2-2 Trần Não, Phường An Lợi Đông, Quận 2, TP HCM

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Android Developer (Java / Kotlin)

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

15 - 22 triệu
Hồ Chí Minh
12/10/2024

ANDROID DEVELOPER (JAVA/KOTLIN)

thỏa thuận
Hồ Chí Minh
28/10/2024

Fullstack Java Developer Spring Boot, MySQL, Angular

Ohmyhotel&Co VN Co.,Ltd

You'll love it
Hồ Chí Minh
03/10/2024

Java Developer Senior

Công ty Cổ phần Torus Engineering

2,000 - 2,500 USD
Hà Nội, Hồ Chí Minh
17/10/2024

Java Developer

Cube System Vietnam Co., Ltd

Đến 25 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
30/10/2024

Java Developer (Middle/Senior)

CÔNG TY TNHH AMARIS VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
12/10/2024

SystemGear VietNam Co.,LTD

Hồ Chí Minh
15/10/2024

Java Developer Middle

1,000 - 1,500 USD
17/10/2024

Công ty cổ phần Grooo International

17 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
13/10/2024

Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu

15 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
21/10/2024
Vị trí Java Developer (Junior) do công ty CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ UNIT tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Java Developer (Junior) hoặc công ty CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ UNIT ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888