Java DeveloperCÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BOCASAY VIỆT NAM

Ngành nghề: IT phần mềm
Lương: 1000 - 2200 USD
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 26/11/2021
Hạn nộp: 26/12/2021

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

Tóm tắt công việc
Be responsible for the overall project architecture
Will be working using mainly Java (spring boot), may also work with ReactJs and React Native
Working on a social platform that allow interactions among neighbors in a building (Selling,
announcement, communication)
Discuss directly with the client to understand requirements and propose the technical solution accordingly
Develop and implement the requirements
BOCASAY is a place where individuals expect work to be stimulating and challenging, where talents are developed, shared and multiplied in an entrepreneurial and team-oriented environment.
We are committed to maintaining a high level of satisfaction among our employees:
Competitive salary
Flexible working environment
Encourage people to be lead & push new ideas forward in our small teams
Social/Health/Unemployment Insurances are fully levied on the salary
15 days of annual leave
13th salary is paid before the Lunar New Year
PVI Healthcare Insurance
Loyalty bonus (10-year scheme)
Training & study sponsorship
Tons of fun & exciting team activities: annual company trip, monthly BBQ night, happy hours, etc.
And much more...!

Yêu cầu công việc

Graduated in Computer Science or related field is preferred
At least 4 years of relevant work experience
Profound experience and best practices with Java (Spring Frameworks)
Experienced with designing and managing database (both SQL and No SQL)
Experienced in Elastic Search
Some knowledge on ReactJs and React Native is highly preferred
Capable of configure and deployment of application on AWS
Advantageous to have knowledge in management and Agile method (Scrum & Kanban)
Can comfortably discuss with a foreign client using English
Reliable and comfortable to collaborate in a team
Strong learning capabilities both for technical and functional aspects.

Thông tin khác

10-24
Outsourcing
Việt Nam
Java Developer
Bocasay
Phú Nhuận, TP Hồ Chí Minh
1000 - 2200 USD
Toàn thời gian
English
Có kinh nghiêm (Nhân viên)
1
1
Ngày Đăng:26/11/2021
Ứng tuyển

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BOCASAY VIỆT NAM

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BOCASAY VIỆT NAM việc làm

161A Phan Đăng Lưu, Phường 01, Quận Phú Nhuận, TP Hồ Chí Minh

Quy mô: Từ 10 - 25 nhân viên

Việc làm tương tự

[HN] Lập trình viên Java

CÔNG TY CỔ PHẦN GIAO HÀNG TIẾT KIỆM - GHTK

Junior đến Senior 500$
Hà Nội
16/05/2024

Java Developer (5 Năm Kinh Nghiệm)

CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ THÔNG TIN VÀ TRUYỀN THÔNG GTEL

Hà Nội
22/05/2024

Java Developer (Springboot)

CÔNG TY TNHH RAKUS VIỆT NAM

22.8 - 38.8 triệu
Hồ Chí Minh
03/05/2024

Senior Java Developer

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS

Hồ Chí Minh
10/06/2024

CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ TTC VIỆT NAM

25 - 35 triệu
Hà Nội
23/05/2024

Android Developer (Java/ Kotlin)

CÔNG TY TNHH AMARIS VIỆT NAM

Hà Nội
25/05/2024

Java Developer (Mid/Sen)

Công Ty Cổ Phần NCCPLUS Việt Nam

Thỏa thuận
29/05/2024

Java Developer Angular, Spring

CÔNG TY TNHH ESOFT VIETNAM

Hà Nội
27/06/2024

Senior Developer (Java/ .Net/ Sharepoint)

Công ty TNHH bảo hiểm nhân thọ Daiichi Life

Hồ Chí Minh
15/05/2024

Java Developer (Dự Án Banking)

Tới 20 triệu
Hà Nội
22/05/2024
Vị trí Java Developer do công ty CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BOCASAY VIỆT NAM tuyển dụng tại , Joboko tự động tổng hợp mức lương 1000 - 2200 USD, tìm thêm việc làm về Java Developer hoặc công ty CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BOCASAY VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH ZOOMLION VIỆT NAM
Từ 12,000,000 VND + Thưởng KPIs, Thưởng hiệu suất làm việc, Thưởng kết quả kinh doanh theo quý, năm (Nhiều tháng lương)
Hà Tĩnh, Kon Tum, Thừa Thiên Huế
LCB >12tr vnđ + thưởng năm (nhiều tháng lương)
Hà Nội
Công ty TNHH Tư vấn Đầu tư Vĩnh Hà (YONG XIA)
10 - 25 triệu VNĐ
Bắc Ninh
15tr- 20tr vnđ
Hà Nội, Bắc Giang, Bắc Ninh
Thỏa thuận
Bắc Ninh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888