mid/ Senior Java DeveloperTECHVIFY Software

Nơi làm việc: Hà Nội
Lương: Tới 30 triệu
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 12/02/2024
Hạn nộp: 12/05/2024

Mô tả công việc

Collaborate with architects and product owners to define software requirements and specifications.
Write clean, maintainable, and efficient Java code, following best practices and coding standards.
Perform code reviews to ensure code quality, consistency, and adherence to design patterns.
Troubleshoot and debug complex issues in existing applications and provide effective solutions.
Optimize application performance, scalability, and responsiveness.
Collaborate with cross-functional teams, including front-end developers, testers, and product managers, to deliver high-quality software products.
Contribute to the software development lifecycle, including requirements analysis, design, implementation, testing, and deployment.
Participate in Agile development processes, including sprint planning, stand-up meetings, and retrospectives.

Yêu cầu công việc

Bachelor's degree in Computer Science, Computer Engineering, or a related field.
Proven experience as a Java developer, with a minimum of 1 years in Junior role, and 3 years in middle role.
Strong proficiency in Java, including experience with Java 8 or later.
Proficiency in Java frameworks such as Spring and Hibernate.
Experience with RESTful web services and API development.
Solid understanding of object-oriented programming (OOP) principles and design patterns.
Familiarity with front-end technologies (HTML, CSS, JavaScript) and integration with Java applications.
Knowledge of database systems, SQL, and NoSQL databases.
Proficiency in version control systems, such as Git.
Excellent problem-solving and debugging skills.
Strong communication and interpersonal skills.
Fluent in English, both written and spoken.
Agile development experience is a plus.
Certifications in Java or related technologies are a plus.

Quyền lợi được hưởng

Working & growing with a passionate, young, and talented team.
Premium Health Insurance TECHVIFY Care.
Salary: Up to 30.000.000 VND Gross
13 months' salary per year.
Evaluate salary annually.
Sponsor and encourage staff to study courses by covering tuition fee, such as Udemy, Coursera.

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
Không yêu cầu kinh nghiệm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

Nộp hồ sơ liên hệ

TECHVIFY Software

Giới thiệu công ty

TECHVIFY Software việc làm

- Trụ sở chính: Tầng 2-3, Tòa nhà Thành Đông, Ngõ 19 Tố Hữu, Phường Trung Văn , Quận Nam Từ Liêm , Hà Nội; - Chi nhánh Đà Nẵng: Tầng 3 Tòa nhà Ricco, 363 Đường Nguyễn Hữu Thọ, Phường Khuê Trung, Quận Cẩm Lệ, Đà Nẵng; - Chi nhánh Nhật Bản: 3F, 1-1-33 Hakataekihigashi, Hakata-ku, Fukuoka, 812-0013 Japan

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

Lập trình viên .Net

Công ty Cổ phần Tập đoàn Công nghệ Thiên Hoàng

10.000.000 - 15.000.000 VNĐ
Hà Nội
07/06/2024

Nodejs Developer - Lập Trình Viên NodeJS

CÔNG TY CỔ PHẦN TOKYO TECH LAB VIỆT NAM

Hà Nội
30/06/2024

RPA Developer - Lập Trình Viên RPA

Sisua Digital Vietnam

Hà Nội
15/06/2024

Software Developer / Kỹ Sư Phần Mềm

LOADING SYSTEMS APAC COMPANY LIMITED

Từ 45 triệu VNĐ
Hà Nội
26/05/2024

IOS Developer - Lập Trình Viên IOS (Junior)

công ty cp công nghệ its global

Trên 35 triệu
Hà Nội
31/05/2024

Backend Developer (Lập Trình Viên Backend)

CÔNG TY CP CÔNG NGHỆ ANDROID

15 - 25 triệu
Hà Nội
23/05/2024

Lập Trình Viên Java

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP VÀ CÔNG NGHỆ TÍCH HỢP ĐÔNG DƯƠNG (IIST)

Hà Nội
06/06/2024

Java Developer

CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ THÔNG TIN VÀ TRUYỀN THÔNG GTEL

Hà Nội
17/05/2024

Lập Trình Viên .Net (.Net Developer Senior)

Công ty Cổ phần NTQ Solution

Hà Nội
02/06/2024

Senior VueJS Developer

Công Ty TNHH Evizi Việt Nam

thoả thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
04/06/2024
Vị trí mid/ Senior Java Developer do công ty TECHVIFY Software tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương Tới 30 triệu, tìm thêm việc làm về Mid/Senior Java Developer hoặc công ty TECHVIFY Software ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI TỔNG HỢP MOMO VIỆT NAM
10 triệu - 50 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY TNHH NEW HORIZONS
Cạnh tranh
Hà Nội
Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland
10 triệu - 20 triệu VNĐ + Thưởng + Hoa hồng
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Thương Mại và Đầu Tư INDECO
Lương cứng 12 triệu + Hoa hồng theo công trình
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Kamax Việt Nam
Thu nhập 30 - 50 triệu VNĐ/tháng
Bắc Giang, Bắc Ninh, Hà Nam, Hà Tĩnh, Lạng Sơn, Nam Định, Nghệ An, Ninh Bình, Thanh Hóa
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888