middle/ Senior Frontend Developer (javascript) - đà nẵngCông Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System

Nơi làm việc: Đà Nẵng
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 24/01/2024
Hạn nộp: 31/03/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

● Collaborate with development teams in building new products.
● Contribute to the analysis and definition of product features and software architecture.
● Research and implement emerging trends and technologies.
● Design, code, and implement mobile and web applications using modern techniques.
● Ensure the technical feasibility of UI/UX designs.
● Optimize applications for maximum speed and scalability.
● Foster a strong team environment.

Yêu cầu công việc

● Solid understanding of the software development process, particularly software requirement analysis.
● Proficiency in HTML/CSS (SASS, LESS)/JavaScript (ES6).
● Experience working with multiple JavaScript frameworks, such as ReactJS, AngularJS, VueJS, jQuery, etc.
● Experience working with multiple CSS frameworks, such as Bootstrap, Tailwind, Materialize, etc.
● Experience with API integration through web services.
● Experience with browser-based debugging and performance testing software.
● Familiarity with engineering tools (Webpack, Vite, Gulp, etc.) and the build release process.
● Knowledge of back-end programming (Java, NodeJS, etc.) is a plus.
● Knowledge of SQL statements corresponding to DB Oracle, Postgres, and MySQL is a plus.
Additional Skills:
● Well-documented coding practices.
● Basic understanding of security principles.
● Strong desire to build high-quality products.
● Excellent problem-solving, collaboration, and communication skills.
● Ability to work effectively in a team environment.

Nộp hồ sơ liên hệ

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System việc làm

Tầng 22 tòa nhà Keangnam Landmark 72, E6 Phạm Hùng, Nam Từ Liêm, Hà Nội

Quy mô: Từ 1000 - 5000 nhân viên

Việc làm tương tự

Senior VueJS Developer

Công Ty TNHH Evizi Việt Nam

thoả thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
04/06/2024

Senior Frontend Developer

Công ty Cổ phần Smartosc

Negotiation
Đà Nẵng
31/05/2024

Reactjs Developer (Middle/ Senior) - Lương Upto 30M

Công ty TNHH Giải Pháp Linh Hoạt Xipat

15 - 30 triệu
Đà Nẵng
26/05/2024

JavaScript Developer

Pageworth Limited Company

Thương lượng
Đà Nẵng
07/06/2024

Middle Angular Developer

Công ty cổ phần giải pháp phần mềm Biplus Việt nam

Đà Nẵng
09/06/2024

Middle/ Senior Java Developer

Thoả thuận
Đà Nẵng
19/05/2024

Fullstack JavaScript Developer

Công ty TNHH Pentalog Việt Nam

Thoả thuận
Hà Nội, Đà Nẵng
30/06/2024

Middle/Senior/Lead Nodejs Developer

8 Bit Rockstars

Thỏa Thuận
Hồ Chí Minh, Đà Nẵng, Hải Phòng
08/06/2024

VIỆC LÀM .NET DEVELOPERS tại Đà Nẵng - Evizi Llc

Từ 20 đến 0 triệu
09/07/2024

Senior ReactJS Developer JavaScript/TypeScript

CÔNG TY PARACEL TECHNOLOGY SOLUTIONS

You'll love it
Đà Nẵng
25/05/2024
Vị trí middle/ Senior Frontend Developer (javascript) - đà nẵng do công ty Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System tuyển dụng tại Đà Nẵng, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Middle/Senior Frontend Developer (JavaScript) - Đà Nẵng hoặc công ty Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI TỔNG HỢP MOMO VIỆT NAM
10 triệu - 50 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY TNHH NEW HORIZONS
Cạnh tranh
Hà Nội
Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland
10 triệu - 20 triệu VNĐ + Thưởng + Hoa hồng
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Thương Mại và Đầu Tư INDECO
Lương cứng 12 triệu + Hoa hồng theo công trình
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Kamax Việt Nam
Thu nhập 30 - 50 triệu VNĐ/tháng
Bắc Giang, Bắc Ninh, Hà Nam, Hà Tĩnh, Lạng Sơn, Nam Định, Nghệ An, Ninh Bình, Thanh Hóa
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888