Middle/Senior Java DeveloperYOONG

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa Thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 21/08/2024
Hạn nộp: 21/09/2024

Mô tả công việc

Tóm tắt công việc
We are seeking a highly motivated and experienced Middle/Senior Java Developer to join our growing team. You will be responsible for designing, developing, and implementing high-performance Java applications that process large datasets. You will work collaboratively within an agile environment, contributing your expertise to solve complex technical challenges.

Yêu cầu công việc

Responsibilities:
Discuss and provide end-to-end solutions for critical system modules
Collaborate with the product team to analyze systems and develop new modules
Optimize application performance and ensure scalability
Analyze and upgrade existing modules written in languages like .NET and Scala
Requirements:
Interest in working in an international environment with US clients
Passion for solving complex system and microservices challenges
Minimum 3 years of experience in Java, Scala, Go, C#, or similar languages
Experience with large-scale microservice architectures is a plus
Familiarity with Infrastructure as Code (IaC), including Helm and Kubernetes
Excellent problem-solving skills; ability to work across the entire stack
Willingness to participate in an offline technical interview

Thông tin khác

Java
C#
Golang
.NET
Scala
Kubernetes
Microservices
Helm
IaC

Giới thiệu công ty

YOONG việc làm

6th Floor, Sacombank Tower, 47 Hoa Binh Street, Tan Phu, Ho Chi Minh

Quy mô: Từ 10 - 25 nhân viên

Việc làm tương tự

Java Developer (Middle/Senior)

CÔNG TY TNHH AMARIS VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
12/10/2024

Middle/Senior Java Developer (Spring)

CÔNG TY TNHH RAKUS VIỆT NAM

900 - 1,600 USD
Hồ Chí Minh
26/09/2024

Java Developer [Middle/Senior]

CÔNG TY TNHH BYTEUP TECHNOLOGY

1000 - 3500
Hồ Chí Minh
12/10/2024

Android Developer (Java / Kotlin)

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

15 - 22 triệu
Hồ Chí Minh
12/10/2024

ANDROID DEVELOPER (JAVA/KOTLIN)

thỏa thuận
Hồ Chí Minh
28/10/2024

Middle/ Senior Java Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ UNIT

Hồ Chí Minh
06/10/2024

Middle/Senior Android Developer Java

Blogic Systems

You'll love it
Hồ Chí Minh, Bạc Liêu
07/10/2024

Senior Back End Developer (Java)

CÔNG TY CỔ PHẦN CHỨNG KHOÁN PHÚ HƯNG (PHS)

Hồ Chí Minh
18/11/2024

Java Developer

Công ty cổ phần Grooo International

17 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
13/10/2024

Java Developer Middle

Công ty Cổ phần Torus Engineering

1,000 - 1,500 USD
Hà Nội, Hồ Chí Minh
17/10/2024
Vị trí Middle/Senior Java Developer do công ty YOONG tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa Thuận, tìm thêm việc làm về Middle/Senior Java Developer hoặc công ty YOONG ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888