Mobile Developer (Front End Developer)

Nơi làm việc: Hà Nội
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 27/08/2024
Hạn nộp: 27/10/2024

Liên hệ ứng tuyển gọi:

1900.63.63.84

Mô tả công việc

Your role & responsibilities
VoC support for for mobile apps
Maintenance development for mobile office apps
Application Clean Code and Refactoring
Application CI/CD Environment Construction and Operation (Jenkins)
Code Inspection and Quality Improvement.
Your skills & qualifications
Bachelor Degree in IT or related field
At least 5 years for mobile development or operation
Experience managing configuration Management platforms such as Git, GitHub
Technologies for Front-end development such as [protected info], [protected info] and Javascript
Auxiliary web publishing capabilities for screen debugging such as HTML and CSS
Experience in developing Using Android SDK.
* Preferential treatment (priority)
Hybrid App (Android WebView) development experience
[protected info] (more priority) and [protected info] development experience
Agile
TDD (JUnit, jacoco + jest) and code review
Android + Kotlin
High sense of organization and responsibility, leading members and coaching team
High logical and trouble shoot in development flied
Good communication skill.
Benefits for you
Salary negotiable
100% salary during 2-month probation
Full-salary insurance starting right from probation period
3 times bonus per year
Health check once per year
Health care insurance package
Attractive training budget for each employee per year for personal training & Premium Udemy Online Learning Account
Oversea training opportunities
Numerous internal activities: team bonding, team training,...
Gifts for each employee on 30/4,1/5; 2/9....(in cash)
Bonus for employee having Korean certificates or Software Test certificate
5 working days per week with flexible check-in
Nhà tuyển dụng chưa xác minh thông tin. Nếu bạn thấy tin tuyển dụng không đúng hoặc có dấu hiệu lừa đảo, hãy gửi phản ánh đến chúng tôi

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH SAMSUNG ELECTRONICS VIỆT NAM việc làm

Khu công nghiệp Yên Phong I, Xã Yên Trung, Huyện Yên Phong, Tỉnh Bắc Ninh

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

Lập Trình Viên Mobile - Mobile Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ SICIX

Hà Nội
30/09/2024

Frontend Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN VCCorp

Hà Nội
11/10/2024

Senior Full-Stack Developer (JavaScript, React)

CÔNG TY TNHH Phần mềm Phương Chi

Hà Nội
06/11/2024

Lập Trình Viên PHP

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ GIÁO DỤC GITIHO VIỆT NAM

9 - 14 triệu
Hà Nội
31/10/2024

Mobile Developer (IOS)

CÔNG TY CỔ PHẦN TẬP ĐOÀN MEEY LAND

20 - 40 triệu
Hà Nội
11/10/2024

FRONT-END DEVELOPER (JUNIOR UP)

SONAT GAME STUDIO

Lên đến 1000$
Hà Nội
16/11/2024

Angular Developer

công ty cp công nghệ its global

15 - 23 triệu
Hà Nội
22/09/2024

Senior Salesforce Developer

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
12/11/2024

Frontend Developer (JavaScript/ ReactJS)

Hà Nội
13/10/2024

Frontend Developer (ReactJS, Javascript, .NET)

Hà Nội
07/11/2024
Vị trí Mobile Developer (Front End Developer) do công ty CÔNG TY TNHH SAMSUNG ELECTRONICS VIỆT NAM tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Mobile Developer (Front End Developer) hoặc công ty CÔNG TY TNHH SAMSUNG ELECTRONICS VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Bảo Hiểm Nhân Thọ Cathay - Việt Nam
19 triệu - 26 triệu VND trở lên
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888