Nodejs Developer (English)

Nơi làm việc: Hà Nội
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 12/09/2024
Hạn nộp: 12/11/2024

Liên hệ ứng tuyển gọi:

1900.63.63.84

Mô tả công việc

Participate in software, e-commerce,Blockchain, web development projects for clients Europe and North America, Australia and AsiaLeading team in designing solution & implementing features to meet customer's requirements & deadlines Carry out assigned tasks to meet all deadlines. Working directly with clients to resolve ambiguities, finalize requirements and ensure technical deliverables meet business expectations Identify and resolve defects

Yêu cầu công việc

Yêu cầu ứng viên
Experience in Javascript, TypeScript and NodeJS fundamentals3+ years experience working with NodeJS + MongoDB/MySQL or PostgreSQL2+ years experience in RESTful web services.Have experience with leader is a plus.Good at English communicationStrong understanding of core front-end techs such as HTML, CSS, BootstrapStrong experience in relational database designExperience in developing NodeJS modules is a plusExperience in CI /CD Understanding MVC pattern in Nodejs

Quyền lợi được hưởng

Quyền lợi
Attractive salary package, up to 2300$ Salary review twice a year Flexible working hour (between 7:30am - 7:30pm on staff's preference) Premium health care Working in One of the largest Ecommerce Agencies in South East Asia - Professional English environment Free English, Japanese and professional training packages Firm's Certified Qualifications Sponsorship for career development Annual company trip inside or outside Vietnam Other fun activities: happy hour, quarterly team building, football club, yoga club, swimming club, charity activities, etc. Free entertainment parties: Birthday party, Anniversary party, Sum-up Party, Year-End Party, etc.

Giới thiệu công ty

Công ty Cổ phần Smartosc việc làm

Tòa nhà Handico, Nam Từ Liêm, Hà Nội

Quy mô: Từ 5000 - 10000 nhân viên

Việc làm tương tự

Fullstack JS Developer Javascript/ NodeJS/ ReactJS

Công ty Cổ phần Chứng khoán DNSE

1000 - 2500
Hà Nội
18/10/2024

NODEJS DEVELOPER

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

13 - 20 triệu
Hà Nội
31/10/2024

Senior Shopify Developer (PHP, JS, English)

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
07/10/2024

Junior Nodejs Developer

Công ty Cổ Phần APPOTA

Thỏa thuận theo năng lực
Hà Nội
12/11/2024

Nodejs Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN TECHBANK SOFTWARE

Thoả thuận
Hà Nội, Đồng Tháp
30/09/2024

Backend Developer (Javascript/ NodeJS/ Java)

Hà Nội
16/10/2024

Công ty cổ phần công nghệ healthcare now

Hà Nội
30/09/2024

Backend Developer (NodeJs)

Công Ty Cổ Phần Giải Pháp Công Nghệ Smit

Hà Nội
06/11/2024

Lập Trình Viên Backend NodeJs

CÔNG TY CỔ PHẦN LIFETEX

Hà Nội
16/10/2024

Full Stack Developer (Nodejs + Reactjs)

Công ty TNHH Avada Group

12 - 25 triệu
Hà Nội
13/10/2024
Vị trí Nodejs Developer (English) do công ty Công ty Cổ phần Smartosc tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Nodejs Developer (English) hoặc công ty Công ty Cổ phần Smartosc ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888