Project Director - Low-Rise DevelopmentProject Director - Low-Rise Development

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 10/09/2024
Hạn nộp: 18/09/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Mô tả công việc

This job opportunity is open for Project Management professionals coming from low-rise Commercial and Residential real estate development background
Description
Project Director will be responsible for overseeing projects execution and construction management from the planning phase through project completion covering key areas, such as legal & regulatory, commercial and project management with extensive stakeholders communication and efficiency improvements.
The responsibility will include but won't be limited to:
- Identifying opportunities for reducing costs by implementing best practices in construction;
- Implementing energy-efficient design principles and necessary certification programs to optimise building performance;
- Providing valuable insights to Leadership team on market demands, operational challenges, and strategies for optimising overall portfolio performance;
- Enhancing collaboration and coordination among project stakeholders throughout all project phases;
Profile
* Higher Degree in Engineering or related field;
* Membership or association of reputable institution is highly preferable;
* 15+ year experience in residential, townhouse or hotel projects in Vietnam;
* Fluency in Vietnamese and English;
* Strong analytical and problem-solving skills;
* Excellent communication and interpersonal skills
* Solid track record in managing several projects simultaneously with necessary workload distribution;
Job Offer
Attractive package and opportunities for career growth together with the business expansion
Page Group Vietnam is acting as an Employment Agency in relation to this vacancy.

Yêu cầu công việc

Quyền lợi được hưởng

Thưởng
bonus

Thông tin khác

NGÀY ĐĂNG
14/08/2024
CẤP BẬC
Giám Đốc và Cấp Cao Hơn
NGÀNH NGHỀ
Kiến Trúc/Xây Dựng > Phát Triển Dự Án/Đấu Thầu
KỸ NĂNG
Project Valuation, Real Estate Development, Construction Design, Project Management, Bất Động Sản
LĨNH VỰC
Cung cấp nhân lực
NGÔN NGỮ TRÌNH BÀY HỒ SƠ
Tiếng Anh
SỐ NĂM KINH NGHIỆM TỐI THIỂU
1
QUỐC TỊCH
Không hiển thị
Xem thêm

Giới thiệu công ty

Project Director - Low-Rise Development

Việc làm tương tự

Chuyên viên Phát triển Dự án Năng lượng

CÔNG TY CỔ PHẦN LIZEN

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Gia Lai, Lạng Sơn
30/09/2024

CHUYÊN VIÊN PHÁT TRIỂN DỰ ÁN NĂNG LƯỢNG TÁI TẠO

Hồ Chí Minh
15/10/2024

Giám Đốc Phát Triển Dự Án

Công Ty Cổ Phần Tư Vấn Thiết Kế Xây Dựng Sagen

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
16/10/2024

Chuyên Viên Phát Triển Dự Án (Mảng Nội Thất)

Công Ty Cổ Phần AZ Architects

Hồ Chí Minh
30/09/2024

Chuyên Viên Phát Triển Kinh Doanh (Dự Án)

CÔNG TY CỔ PHẦN DỊCH VỤ TRỰC TUYẾN CỘNG ĐỒNG VIỆT (PAYOO)

Thỏa thuận.
Hồ Chí Minh
05/10/2024

TRỢ LÝ GIÁM ĐỐC PHÁT TRIỂN DỰ ÁN

Công Ty Cổ Phần Đầu Tư Và Phát Triển Bất Động Sản Tân Phú Cường

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
26/09/2024

GIÁM ĐỐC DỰ ÁN

CÔNG TY TNHH NHÀ THÉP TRÍ VIỆT

Hồ Chí Minh
31/10/2024

Giám Đốc Dự Án

Công ty Cổ Phần Đầu Tư Và Môi Giới Bất Động Sản Alpha

Hồ Chí Minh
10/10/2024

Giám Đốc Dự Án (Dự Án Xây Dựng FTEL Tower)

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

Hồ Chí Minh
12/11/2024

Giám Đốc Dự Án (Dự Án Xây Dựng Ftel Tower)

50 - 65 triệu
Hồ Chí Minh
26/10/2024
Vị trí Project Director - Low-Rise Development do công ty Project Director - Low-Rise Development tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Project Director - Low-Rise Development hoặc công ty Project Director - Low-Rise Development ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888