Senior Backend Developer [Java]Công Ty TNHH Codigo

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: 25 - 35 triệu
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 23/09/2024
Hạn nộp: 23/10/2024

Mô tả công việc

Participate in the architecture, design, development, and maintenance of applications using Java and J2EE technology and liaise with foreign customers.
Prepare and deliver technical and functional documentation according to the adopted methodologies using JIRA, and Confluence.
Design software quality assurance unit test plans and execute test cases.
Deploy applications to the SIT/UAT/Production environment.
Highly motivated professionals with good people skills to ease communication between onsite and offshore customers and team members.
Work closely with Project Manager and Team Leads on new/change request functions.

Yêu cầu công việc

3 to 5 years of experience in software design and development with strong fundamental knowledge of SDLCs such as Agile, Scrum, Kanban, or Waterfall.
Responsible for finishing assigned story points in a sprint in time.
Experience in RESTful API architecture, Java 11/J2EE, JSP, JSF, Spring Framework (Security, MVC, Cloud, Boot), Web Services, MySQL, HTML5, CSS, JQuery and Ajax, Swagger, Git.
Experience in CMS(Content Management System)
Experience in log4j, JUnit, Jacoco. Proven experience in unit testing is required.
Experience in Google Cloud, AWS is a plus

Quyền lợi được hưởng

Negotiable salary based on experience.
Yearly bonus.
Free flow of snacks and drinks.
Fast internet and fast computers.
Drama-free working environment.
International Standards.
Work for an international company.

Thông tin khác

TP.HCM, Quận 7

Giới thiệu công ty

Công Ty TNHH Codigo việc làm

793/49/1 Trần Xuân Soạn, Phường Tân Hưng, Quận 7, Thành phố Hồ Chí Minh, Việt Nam

Quy mô: Dưới 10 nhân viên

Việc làm tương tự

Senior Backend Developer NodeJS, NestJS, MongoDB

Template.net

You'll love it
Hồ Chí Minh
22/10/2024

SENIOR BACKEND DEVELOPER (JAVA, SPRING, NOSQL)

Công ty Cổ phần Chứng khoán Vietcap

Attractive!
Hồ Chí Minh
12/10/2024

Senior/Middle Backend Developer

Ngân hàng TMCP Kiên Long - Kiên Long Bank - KienlongBank

Hồ Chí Minh
30/09/2024

Java Backend Senior Developer

Capgemini Vietnam

Hồ Chí Minh
12/10/2024

Mid/Senior Backend Developer (NodeJS/NestJS)

Công Ty Cổ Phần Thể Thao Unity Fitness

Hồ Chí Minh
21/10/2024

Senior Backend Developer NodeJS

Công Ty TNHH Một Thành Viên Floware Việt Nam

Negotiable
Hồ Chí Minh
11/10/2024

Senior Backend Developer (Golang)

CÔNG TY CỔ PHẦN DATVIET VAC GROUP HOLDINGS

Hồ Chí Minh
31/10/2024

[HCM] Senior Backend Developer

Công ty TNHH Pizza Việt Nam (Pizza Hut)

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
18/10/2024

Senior Back End Developer (Java)

CÔNG TY CỔ PHẦN CHỨNG KHOÁN PHÚ HƯNG (PHS)

Hồ Chí Minh
18/11/2024

Senior Nodejs Backend Developer

Công ty Cổ Phần King Food Market

1000 - 1800
Hồ Chí Minh
10/10/2024
Vị trí Senior Backend Developer [Java] do công ty Công Ty TNHH Codigo tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 25 - 35 triệu, tìm thêm việc làm về Senior Backend Developer [Java] hoặc công ty Công Ty TNHH Codigo ở các link phía trên

JOB HOT

Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 25 - 30 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888