Senior .NET Backend EngineerCÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ VÀ GIẢI PHÁP PHẦN MỀM CROSSIAN

Nơi làm việc: Hà Nội
Ngành nghề: IT phần mềm
Lương: 17 - 52 triệu
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 27/08/2024
Hạn nộp: 30/09/2024

Mô tả công việc

WHAT YOU WILL DO
Participate in Requirements Analysis & Technical Specification in Agile/Scrum development process
Develop clean, scalable code using .NET Core in Micro-service Architecture & Cloud-native
Develop backend Data-storage & Data-flows with Postgres, ES, Kafka and various Cloud data toolset
Test and deploy system (micro-)services & (micro-)apps on AWS EKS/Kubernetes with Docker toolset
Improve existing system: revising, updating, refactoring and debugging code
Develop documentation throughout the software development life cycle (SDLC)
Serve as an expert on the system and provide technical support to other Internal teams

Yêu cầu công việc

WHAT WE ARE LOOKING FOR
Bachelor's degree in computer programming, computer science, or a related field
At least 4+ years of development experience
C#, .NET, .NET Core, ASP.NET Core, Entity Framework Core, LINQ
Relational database modeling & design with Postgres
Knowledge of Microservices, Clean-code, Clean-Architecture & SOLID principles
Understanding of Agile/Scrum methodologies
Preferred (but not required)
Document DB modeling & design with Elasticsearch
Object Storages with AWS S3
Message Queues with KAFKA & Message Queue
Messaging with Sendgrid, Twilio, AWS SNS,...
Having experience in Cloud Native Computing
DevOps, SysOps in AWS and Git CI/CD experience
HTML5/CSS3, JS/Typescript, [protected info], [protected info]
English proficiency

Quyền lợi được hưởng

WHAT YOU CAN EXPECT
At Crossian, our people are the key to our success. We believe in creating an attractive total compensation package (TCP) that not only retains employees but allows them to excel in their profession. These include:
Competitive gross salary (17-52M VND depending on what you bring to the table)
Full salary during probation
Guaranteed 13th month salary
Quarterly bonus & Year-end bonus as part of our profit sharing program
12 days work-from-home & 12 days of paid annual leave
Extra seniority paid annual leave
Global health insurance package for yourself and direct family members
A Pantry & a Crossian Cafe stocked with goodies, ready to serve
Lots of other company benefits including 5-star annual company trip, budget for frequent team building activities and other monthly / quarterly / annual company events
General company T&D Program + dedicated T&D budget for managers
Other benefits in accordance to Company's Policy and Vietnam Labor Laws

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
Không yêu cầu kinh nghiệm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ VÀ GIẢI PHÁP PHẦN MỀM CROSSIAN việc làm

3 Lương Yên, Hai Bà Trưng, Hà Nội

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

.Net Developer (C#,Middle/Senior)

Công Ty Cổ Phần tập đoàn omi

30 - 37 triệu
Hà Nội
17/10/2024

Lập Trình Viên - Backend Developer

Difisoft Joint Stock company

Thoả thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh
19/10/2024

Lập Trình Viên Frontend (Angular)

Công ty Cổ phần Giải pháp Dịch vụ Số

15 - 25 triệu
Hà Nội
28/10/2024

Backend Developer C# (Desktop Application)

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ HTI

Thỏa thuận
Hà Nội, Hà Tĩnh
18/10/2024

Lập Trình Viên .Net (Backend)

Công ty Cổ phần Công nghệ S-Group

23 - 25 triệu VNĐ
Hà Nội
21/10/2024

NODEJS DEVELOPER

Công ty Cổ phần Viễn thông FPT - FPT Telecom

13 - 20 triệu
Hà Nội
31/10/2024

Mobile Developer

Công ty Cổ phần Tập đoàn Sen Tài Thu

15 - 17 triệu
Hà Nội
20/10/2024

PHP Developer (Junior/Middle)

Công ty Cổ Phần Giao Hàng Tiết Kiệm - GHTK

500 - 2,000 USD
Hà Nội
21/10/2024

BackEnd Developer (Golang)

Công ty TNHH CMC Global

Hà Nội
07/11/2024

Android Developer up to 2000

CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ BLUE BELT

2000 - 4000
Hà Nội
22/10/2024
Vị trí Senior .NET Backend Engineer do công ty CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ VÀ GIẢI PHÁP PHẦN MỀM CROSSIAN tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương 17 - 52 triệu, tìm thêm việc làm về Senior .NET Backend Engineer hoặc công ty CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ VÀ GIẢI PHÁP PHẦN MỀM CROSSIAN ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888