seniors Frontend Developer (reactjs/vuejs/javascript)Persol Process & Technology Vietnam Co., Ltd.

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 13/03/2024
Hạn nộp: 14/04/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

We are looking for a front-end developer responsible for the development outsourcing project.
We need a developer who can challenge new technology and cooperate well with the onsite team to meet customer satisfaction.
You need to understand business and give the idea to improve our services as well as a delivery system.

Yêu cầu công việc

Love technology, like to try new language/technologies
Solid understanding of JavaScript/TypeScript, HTML5 and CSS3
Experienced in modern Frontend development: React.js, Vue.js (more than 2 years)
Experienced with RESTful API
Can collaborate with team based on GitFlow
Good sense of UI/UX
Good at English communication skills, respond to questions directly, promptly.
Able to write well-structured, maintainable code.
Nice to have:
Experienced with Backend language (Node.js, Java, PHP, Python,,etc)
Experienced with flutter
Joined SPA project
Experienced with review code
Experienced with develop APIs on the backend
Worked with Scrum team

Quyền lợi được hưởng

Performance review 2 times per year.
Premium Health Insurance package (PVI)
13th-month salary
Leave Paid: Summer holiday, Company birthday, Annual Leave (max 24days)
Care programs: Wedding, Close family pass away, Giving Birth, Premium Insurance.
Free Drinking: Coffee, Tea, Milk & Beer.
Work-Life Balance: Baby care time policy for staffs have kids.
Annual health checkup
Online training courses
Summer Holidays
Global, friendly environment. We use English in our office.
Employee Relationship: company trip, monthly team building

Nộp hồ sơ liên hệ

Persol Process & Technology Vietnam Co., Ltd.

Giới thiệu công ty

Persol Process & Technology Vietnam Co., Ltd. việc làm

117-119 Ly Chinh Thang, Dist.3, HCMC, Vietnam

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Frontend Developer (ReactJS, Javascript)

FASTBOY MARKETING- VPDD I BUY BEAUTY LLC TẠI TPHCM

500 - 1,000 USD
Hồ Chí Minh
09/06/2024

Frontend Developer ReactJS, Javascript

Công ty Fastboy Marketing

You'll love it
Hồ Chí Minh, Đồng Nai
13/06/2024

Frontend Developer (ReactJS/NextJS)

Công Ty Cổ Phần tập đoàn omi

Thương lượng
Hồ Chí Minh
03/06/2024

FrontEnd Developer (JS, ReactJS)

Hệ Thống Trung Tâm Anh Ngữ Zim Academy

Hồ Chí Minh
30/06/2024

Senior VueJS Developer

Công Ty TNHH Evizi Việt Nam

thoả thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
04/06/2024

Frontend Developer (VueJS/NuxtJS)

CÔNG TY CỔ PHẦN MIGHTYID VIETNAM

Hồ Chí Minh
21/05/2024

Frontend Developer ReactJS, Typescript, VueJS

CÔNG TY TNHH QTS SMART SOFTWARE

Up to 45tr
Hồ Chí Minh
27/05/2024

Frontend Developer (ReactJS) - KCN - 29A

Công ty Cổ phần Chứng khoán VNDIRECT

Negotiable
Hồ Chí Minh
31/05/2024

Negotiable
Hồ Chí Minh
31/05/2024

Frontend Developer (ReactJS, JavaScript, HTML5, CSS)

TNHH TMDV Công Nghệ Ju You

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Điện Biên
19/06/2024
Vị trí seniors Frontend Developer (reactjs/vuejs/javascript) do công ty Persol Process & Technology Vietnam Co., Ltd. tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Seniors Frontend Developer (ReactJS/VueJS/JavaScript) hoặc công ty Persol Process & Technology Vietnam Co., Ltd. ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI TỔNG HỢP MOMO VIỆT NAM
10 triệu - 50 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY TNHH NEW HORIZONS
Cạnh tranh
Hà Nội
Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland
10 triệu - 20 triệu VNĐ + Thưởng + Hoa hồng
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Thương Mại và Đầu Tư INDECO
Lương cứng 12 triệu + Hoa hồng theo công trình
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Kamax Việt Nam
Thu nhập 30 - 50 triệu VNĐ/tháng
Bắc Giang, Bắc Ninh, Hà Nam, Hà Tĩnh, Lạng Sơn, Nam Định, Nghệ An, Ninh Bình, Thanh Hóa
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888