Software Developer (.net or reactjs )Công ty TNHH AvePoint Việt Nam

Lương: Thoả thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 31/05/2024
Hạn nộp: 30/06/2024

Mô tả công việc

• Support senior developers and team lead to build features according to business requirements.
• Write design documents
• Fix bugs and build feature changes as required
• Monitor code performance and support senior developers/ team lead to optimize performance

Yêu cầu công việc

• College or university graduated, major in computer science or IT or equivalent
• Knowledge of object-oriented programming and .NET (C#)
• Proficient in using Visual Studio or Microsoft technology, HTML5, CSS3, JavaScript is an advantage
• Having a sense of responsibility, persistence
• Able to work independently and in a team
• Basic spoken and written English
• Chinese is a plus score during the interview.

Quyền lợi được hưởng

• 5-day workweek.
• Young & vibrant working environment with great career development opportunities.
• Social insurance, medical insurance, unemployment insurance, are based on actual salary.
• Yearly performance bonus (up to 2 months' salary).
• Regular team building events & internal activities (weekly happy hour, quarterly team building events, festival parties, etc.).

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
1 năm
Số lượng tuyển
20 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

Nộp hồ sơ liên hệ

Công ty TNHH AvePoint Việt Nam

Giới thiệu công ty

Công ty TNHH AvePoint Việt Nam việc làm

A17 Tạ Quang Bửu, Hai Bà Trưng, Hà Nội

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

React Native Developer

Công ty TNHH Phần mềm Bắc Hà

Hà Nội
30/06/2024

Software Developer Java/.NET/JavaScript

Grapecity Viet Nam

1000 - 2000
Hà Nội
04/07/2024

Frontend Developer ReactJS/ JavaScript/ VueJS

Digital Fortress

Thỏa thuận
Đà Nẵng
22/08/2024

CÔNG TY TNHH HOLDSTATION VIỆT NAM

22 - 57 triệu VNĐ
Hà Nội
26/07/2024

Front-End Developer (ReactJS, JavaScript )

CÔNG TY TNHH ILLUMINUS.AI

Thoả thuận
Hồ Chí Minh, Điện Biên
20/07/2024

Senior Frontend Developer ReactJS/ Javascript upto 3k

Công ty Cổ phần Chứng khoán DNSE

Hà Nội
22/08/2024

ReactJS Developer

Công ty Cổ phần Adamo Software

25-30M
Hà Nội
24/08/2024

Front-End Developer ReactJS/Javascript

Hà Nội
20/08/2024

Fresher ReactJS | Fresh NTQ Solution 2024

Công ty Cổ phần NTQ Solution

Negotiable
Hà Nội
05/07/2024

Front End Developer (ReactJS)

CTCP Công nghệ Ucall

Hà Nội
19/07/2024
Vị trí Software Developer (.net or reactjs ) do công ty Công ty TNHH AvePoint Việt Nam tuyển dụng tại Hà Nội, Đà Nẵng, Hải Phòng, Điện Biên, Khác, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thoả thuận, tìm thêm việc làm về Software Developer (.Net Or Reactjs ) hoặc công ty Công ty TNHH AvePoint Việt Nam ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình: 7.000.000 - 15.000.000 VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN GIÁO DỤC EDUCA CORPORATION
Từ 2.8 triệu - 14.7 triệu VNĐ
Toàn Quốc, Khác
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888