VIỆC LÀM FRESHER PROJECT MANAGER tại Hà Nội - Seta International Việt NamCông ty TNHH SETA International Việt Nam

Nơi làm việc: Hà Nội
Thu nhập: 16,000,000 - 22,000,000 VNĐ 0 VNĐ
Hình thức: Thực tập
Ngày đăng: 17/09/2024
Hạn nộp: 18/10/2024

Mô tả công việc

Manage project activities for multiple projects across all project phases, including initiation, planning, execution, monitoring, control and closure. Create, manage and track project aspects, including, but not limited to: project planning, schedule monitoring, scope management, quality control, cost control, risk & issue management, resource planning, reports
Ensure organizational standards & software development standards/practices are followed.
Work with business partners in prioritizing project works & coordinating product roadmap
development in order to achieve the ultimate objectives of products/projects.
Know how to manage work, teams, clients and reporting in structure of Agile/Scrum
Development Frameworks
Responsible to assist team for skill development & enhancement
Yêu cầu ứng viên
Excellent English fluency in writing, speaking skills
Qualifications: A Bachelor degree, preferably in computer-related field.
Technical background is required
Goal-oriented, positive, proactive & CAN-DO attitude
Problem solving, negotiation, analytical & well-organized skills
Good communication & interpersonal skills
Ability to effectively prioritize and execute tasks in a high-pressure environment
Good at mathematics is a significant bonus point
Quyền lợi
Salary: Upto 20M
Attractive salary and bonus base on performance.
Full benefits for employees according to the Vietnam Labor Laws: social and health insurance
An international, professional, young but innovative, knowledge-share environment work closely with international experts and join conferences and workshops on exciting new technologies.
Holidays based on Vietnamese labor law + paid vacations
Opportunity to onsite on US
Company trip, Team Building
seta international việt nam là công ty Cổ phần đang hoạt động lĩnh vực IT Phần mềm tại Hà Nội. Hiện tại chúng tôi đang cần tuyển vị trị trí "Fresher Project Manager", "Tuyển dụng Java Developer". với các kỹ năng như SQL, .NET, IT phần mềm .Bạn sẽ được hưởng các chế độ phúc lợi như Bảo Hiểm Y Tế, Chăm Sóc Sức Khỏe khi làm việc tại seta international việt nam.

Yêu cầu công việc

Agile
Scrum
Spring Framework

Quyền lợi được hưởng

Bảo Hiểm Y Tế
Chăm Sóc Sức Khỏe
Cơ Hội Phát Triển

Giới thiệu công ty

Công ty TNHH SETA International Việt Nam việc làm

Tầng 4, Tòa nhà 3D Creative Center, Đường Duy Tân, Cầu Giấy, Hà Nội, Việt Nam.

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Việc làm tương tự

[Hà Nội | Hồ Chí Minh] Kỹ Sư Cơ Điện

Hawee Group

Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
21/10/2024

Lập trình viên Java Frontend Senior

CÔNG TY CỔ PHẦN DỊCH VỤ VÀ CÔNG NGHỆ CTS

Upto 30 triệu VND
Hà Nội
11/10/2024

Java Developer (Dự Án Banking)

CÔNG TY CỔ PHẦN GIẢI PHÁP CÔNG NGHỆ TTC VIỆT NAM

Thương lượng
Hà Nội
05/11/2024

Unity Developer

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ SAVA META

Từ 30 - 50 triệu VND
Hà Nội
31/10/2024

Java Developer

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP PHÂN TÍCH DỮ LIỆU INSIGHT DATA

30 - 50 triệu
Hà Nội
26/10/2024

CÔNG TY TNHH WORLD FUSION VIỆT NAM

Thoả thuận
Hà Nội, Hòa Bình
20/10/2024

Java Developer - Từ 2 Năm Kinh Nghiệm

CÔNG TY CỔ PHẦN HỆ THỐNG CÔNG NGHỆ ETC

20 - 40 triệu
Hà Nội
29/11/2024

Công ty Cổ phần Công nghệ Atomi Digital

Hà Nội
01/11/2024

Angular Developer (Dự Án Banking)

Hà Nội
05/11/2024

Fullstack Developer (Dự Án Banking)

Hà Nội
05/11/2024
Vị trí VIỆC LÀM FRESHER PROJECT MANAGER tại Hà Nội - Seta International Việt Nam do công ty Công ty TNHH SETA International Việt Nam tuyển dụng tại Hà Nội, Joboko tự động tổng hợp mức lương 16,000,000 - 22,000,000 VNĐ 0 VNĐ, tìm thêm việc làm về VIỆC LÀM FRESHER PROJECT MANAGER tại Hà Nội - Seta International Việt Nam hoặc công ty Công ty TNHH SETA International Việt Nam ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
EMG EDUCATION
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888