VIỆC LÀM REACTJS DEVELOPER tại TPHCM - Tin Học Và Dịch Vụ Nam LongCông ty TNHH Tin học và Dịch vụ Nam Long

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: 12,000,000 - 16,000,000 VNĐ 0 VNĐ
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 10/09/2024
Hạn nộp: 11/10/2024

Mô tả công việc

Chi tiết công việc
Develop and maintain web applications using ReactJS and related technologies.
Collaborate with cross-functional teams to gather requirements and translate them into technical specifications.
Write clean, efficient, and reusable code following best practices and coding standards.
Optimize application performance for speed and efficiency.
Conduct code reviews and provide feedback to team members.
Stay updated with the latest industry trends and technologies to continuously improve development practices.
Participate in Agile/Scrum development processes, including sprint planning, daily stand-ups, and retrospectives.
Yêu cầu ứng viên
2+ years of experience with ReactJS.
Experience with Redux, Redux Saga, Fetch/ Axios, Webpack is an advantage
Familiarity with RESTful APIs and asynchronous request handling.
Knowledge of front-end build tools like Webpack, Babel, or npm/yarn.
Strong problem-solving skills and attention to detail.
Excellent communication and teamwork skills.
Quyền lợi công việc
Working time: Monday - Friday: 8:00 - 17:30 (lunch break 1h30')
Working in a dynamic and professional environment with many opportunities for advancement.
Provide complete equipment to serve the job.
Company pays all social insurance, health insurance, unemployment insurance.
Enjoy the welfare policies according to the company's regulations (Annual salary review, 13th month salary, KPI bonus, 12 days of leave, birthday celebration, lunch allowance, car parking,...)
Regular training and professional improvement.
Participate in cultural activities with typical colors of the company: Team building, and a series of interesting and attractive collective activities taking place monthly and quarterly at the company.
Competitive salary.
tin học và dịch vụ nam long là công ty Cổ phần đang hoạt động lĩnh vực IT Phần mềm tại TPHCM. Hiện tại chúng tôi đang cần tuyển vị trị trí "Tuyển dụng AI Developer", "Team Leader Tester (QA/QC)". với các kỹ năng như Agile, IT phần mềm, [protected info] .Bạn sẽ được hưởng các chế độ phúc lợi như Bảo Hiểm Y Tế, Chăm Sóc Sức Khỏe khi làm việc tại tin học và dịch vụ nam long.

Yêu cầu công việc

Agile
IT phần mềm
[protected info]

Quyền lợi được hưởng

Bảo Hiểm Y Tế
Chăm Sóc Sức Khỏe
Cơ Hội Phát Triển

Giới thiệu công ty

Công ty TNHH Tin học và Dịch vụ Nam Long việc làm

Lầu 9-Tòa nhà Bcons, 4A/167A đường D1, P.25,Q.Bình Thạnh, TP.HCM

Quy mô: Từ 10 - 25 nhân viên

Việc làm tương tự

Front-End Developer React Native, ReactJS

Pizza Hut Digital & Technology

Acttractive Package
Hồ Chí Minh
03/10/2024

Frontend Developer (ReactJS)

Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu

18 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
18/10/2024

Frontend Developer ReactJS, JavaScript, HTML

CÔNG TY TNHH KOMPA TECHNOLOGY

You'll love it
Hồ Chí Minh
31/10/2024

Senior Frontend Reactjs Developer (French Speaking)

Capgemini Vietnam

Hồ Chí Minh
16/10/2024

Junior Mobile App Developer React Native

Công ty Cổ phần Công nghệ Thông tin CHECKMATE

Hồ Chí Minh
17/10/2024

MIDDLE FRONTEND (REACTJS) DEVELOPER

ISB Vietnam Company Limited

15 Tr - 30 Tr VND
Hồ Chí Minh
15/10/2024

Fresher ReactJS Developer Blockchain, English

Công Ty TNHH Lotus Soft

Hồ Chí Minh
24/10/2024

Công Ty TNHH Eight One International

15 - 25 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
18/10/2024

Frontend Developer (ReactJs)

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ FINVIET

Tới 25 triệu
Hồ Chí Minh
06/10/2024

Frontend Developer (ReactJS) - Fresher

XTECH Group

Thỏa thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
13/10/2024
Vị trí VIỆC LÀM REACTJS DEVELOPER tại TPHCM - Tin Học Và Dịch Vụ Nam Long do công ty Công ty TNHH Tin học và Dịch vụ Nam Long tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 12,000,000 - 16,000,000 VNĐ 0 VNĐ, tìm thêm việc làm về VIỆC LÀM REACTJS DEVELOPER tại TPHCM - Tin Học Và Dịch Vụ Nam Long hoặc công ty Công ty TNHH Tin học và Dịch vụ Nam Long ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888