admission Supervisor ila phú mỹ hưng, quận 7CÔNG TY TÀI CHÍNH TNHH MTV HOME CREDIT VIỆT NAM - Home credit vietnam

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 27/03/2024
Hạn nộp: 28/04/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

1.Planning
-Weekly SNS planning
-Monthly Re-sales Planning
2. Training and Development
- Conduct Workshop/Training for TA and Operation
- Suggest courses to Academic/HO
- Operation Officer and TA Development
3. Property management
- Maintain the building (office, classrooms, corridors, lobby, stairs, lifts, WCs, etc) in proper conditions: tidy, clean and safe;
- Maintain all facilities and equipment in proper conditions: clean, safe and workable;
4. Staff supervising
- Observe/monitor to make sure Operation Officer's performance is accurate and professional;
- Monitor to make sure Operation Officer follow policies, procedures, instructions, internal regulations and standards;
- Responsible for appropriate forecast and ordering of books and materials for centre use;
5. Course administration
- Before a class start: classroom, teacher, TAs, books, CDs, POS, resources;
- Monitor ILA parents to make sure all information correct
6. Class schedule
- Work closely with sales and care team to merge or fill classes to burn revenue
- Monitor all class to alert CM to avoid delay or cancel
- Work close with sales and care team to forecast new classes
7. TA management
- Forecast TA ; Recruitment process & Induction
- Scheduling (Class/Substitution/Supervision/Level Testing)
- TA Salary/Scale raise
- Working time: rotate shift.

Yêu cầu công việc

1. Qualifications
- Prefer 02 years of working experience in a foreign company and in-service product
- Prefer working experience in an educational organization
- University graduated
- Ability to work independently and as part of team
- Fluent in both English and Vietnamese
2. Skills
- Leadership/ownership
- Management skills
- Team building and Communication skills
- Problem-solving skills
- Training and coaching skills
- Well-organized and detailed management

Quyền lợi được hưởng

Performance Bonus
14 days annual leave
Discounted English courses for employee and family

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TÀI CHÍNH TNHH MTV HOME CREDIT VIỆT NAM - Home credit vietnam

CÔNG TY TÀI CHÍNH TNHH MTV HOME CREDIT VIỆT NAM - Home credit vietnam việc làm

20 Nguyễn Đăng Giai, P.Thảo Điền, Tp. Thủ Đức, HCM

Quy mô: Từ 5000 - 10000 nhân viên

Admission Supervisor (Giám Sát Điều Hành) - ILA Nguyễn Ảnh Thủ Quận 12

Trung Tâm Ngoại Ngữ ILA Vietnam

Hồ Chí Minh
13/07/2024

PG (Hải Phòng, Quận 7, Quận Tân Phú)

CÔNG TY TNHH QUICKVIETNAM

Từ 6 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Đồng Nai
16/06/2024

Tuyển Lễ Tân Tại Phú Mỹ Hưng Quận 7

WARM WAYS HOTEL

9.000.000 - 12.000.000 đ/tháng
Hồ Chí Minh
04/06/2024

[Phú Mỹ Hưng - Quận 7] - Nhân Viên Lễ Tân

Công ty TNHH xây lắp điện cơ Phú Hưng Thịnh

6 Tr - 8 Tr VND
Hồ Chí Minh
02/06/2024

Quản Lý Cửa Hàng Cotton On (SM/ASM/SUP) - Tân Phú, Quận 2, Quận 7

CÔNG TY TNHH THỜI TRANG VÀ MỸ PHẨM ÂU CHÂU (ACFC)

10 Tr - 15 Tr VND
Hồ Chí Minh
15/06/2024

[ILA] Admission Officer ILA Nguyen Huu Canh

Công ty TNHH ILA Việt Nam (Trung tâm Anh ngữ ILA)

Hồ Chí Minh
04/06/2024

Chuyên viên kinh doanh (quận 7)

CÔNG TY TNHH J&T EXPRESS VIỆT NAM

15-25 triệu (có cơ bản)
Hồ Chí Minh
30/06/2024

Tuyển sale chuyên bán/thuê BDS thứ cấp tại Phú Mỹ Hưng, lương cứng + % cao

V - HOUSE REAL ESTATE

Tùy Năng Lực
Hồ Chí Minh
16/06/2024

Nhân viên kinh doanh quận 7

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI DỊCH VỤ ĐỨC HƯNG GROUP

7 Tr - 15 Tr VND
Hồ Chí Minh
30/06/2024

[Quận 1, 7, Thủ Đức, Phú Nhuận, Bình Thạnh] Nhân Viên Pha Chế

Nhà Hàng Hoàng Tâm

Hồ Chí Minh
02/06/2024
Vị trí admission Supervisor ila phú mỹ hưng, quận 7 do công ty CÔNG TY TÀI CHÍNH TNHH MTV HOME CREDIT VIỆT NAM - Home credit vietnam tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Admission Supervisor ILA Phú Mỹ Hưng, Quận 7 hoặc công ty CÔNG TY TÀI CHÍNH TNHH MTV HOME CREDIT VIỆT NAM - Home credit vietnam ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH MỸ PHẨM TRẦN ANH
20 triệu - 26 triệu VNĐ
11 triệu - 14 triệu VNĐ
9 triệu - 13 triệu VNĐ
12 triệu - 15 triệu VNĐ
15 triệu - 21 triệu VNĐ
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888