Commercial AdminTỔNG CÔNG TY THUỐC LÁ VIỆT NAM

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 14/06/2024
Hạn nộp: 10/07/2024

Mô tả công việc

Key Thing before Applying:
- This position will be under our 3rd party.
The Commercial Admin will play a critical role in supporting our sales force, managing office administration, and overseeing procurement processes. This position requires a detail-oriented individual with excellent organizational and communication skills. The ideal candidate will have a background in sales office administration and procurement, with a passion for enhancing operational efficiency
Key Responsibilities
Sales Force Administration:
- Provide general administrative support to the sales team including contract and payment
- Manage and process sales force benefits such as uniform, insurance and health check-up
- Support team engagement through team-building activities, meetings and events.
Office Administration:
- Oversee day-to-day office operations, ensuring a well-organized and efficient workplace.
- Manage office supplies and inventory, placing orders as needed to ensure availability.
- Coordinate office maintenance and liaise with facility management for any repairs or improvements.
Procurement Administration:
- Handle procurement tasks for Commercial project, including sourcing vendors, obtaining quotes, and processing purchase orders.
- Maintain accurate records of all procurement transactions and ensure compliance with company policies.
- Monitor supplier performance and manage vendor relationships to ensure high-quality service and cost-effective solutions.

Yêu cầu công việc

- Proven experience in office administration, sales support, and procurement.
- Strong organizational skills with attention to detail.
- Excellent communication and interpersonal skills.
- Proficiency in Microsoft Office Suite (Word, Excel, PowerPoint).
- Ability to multitask and prioritize tasks effectively.

Quyền lợi được hưởng

Thưởng
Attractive bonus
Chăm sóc sức khoẻ
Premium Healthcare for you and your family
Khác
Flexi work program

Thông tin khác

NGÀY ĐĂNG
10/06/2024
CẤP BẬC
Mới Tốt Nghiệp
NGÀNH NGHỀ
Khác > Khác
KỸ NĂNG
Sales Solution, Sales Analysis, Sales Channel Development
LĨNH VỰC
Hàng tiêu dùng
NGÔN NGỮ TRÌNH BÀY HỒ SƠ
Bất kỳ
SỐ NĂM KINH NGHIỆM TỐI THIỂU
2
QUỐC TỊCH
Không hiển thị
Xem thêm

Nộp hồ sơ liên hệ

TỔNG CÔNG TY THUỐC LÁ VIỆT NAM

Tầng 4, Tòa nhà Phú Điền, 83A Lý Thường Kiệt - Phường Trần Hưng Đạo - Quận Hoàn Kiếm - TP. Hà Nội

Việc làm tương tự

Nhân viên Sale Admin

Công ty TNHH Đồng Nhân Cargo

9 Tr - 10 Tr VND
Hồ Chí Minh
31/07/2024

Nhân Viên Sale Admin -

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI DỊCH VỤ ĐỨC HƯNG GROUP

7 - 10 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
23/07/2024

Nhân Viên Văn Phòng (Admin)

Công ty TNHH An Khởi

7 - 9 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
29/06/2024

Sales Admin

Công Ty TNHH Druce & Co (Việt Nam)

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
21/07/2024

Nhân Viên Sale Admin

CÔNG TY TNHH IAI PARTNER

8 - 10 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
22/07/2024

Nhân Viên DịchVụ Khách Hàng ( Sale Admin)

Công Ty TNHH Công Nghiệp Bao Bì Visingpack

Thương lượng
Hồ Chí Minh, Thanh Hóa
07/07/2024

Sales Admin (Tiếng Anh)

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
21/07/2024

Sales Admin

CÔNG TY TNHH XNK & TM MOMAI

8 Tr - 11 Tr VND
Hồ Chí Minh
10/07/2024

Sales Admin

Mona Media

Hồ Chí Minh
23/07/2024

Sales Admin

Công ty Cổ Phần Đầu Tư Bất Động Sản Yesland

Từ 8 - 25 Triệu VND
Hồ Chí Minh
04/07/2024
Vị trí Commercial Admin do công ty TỔNG CÔNG TY THUỐC LÁ VIỆT NAM tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Commercial Admin hoặc công ty TỔNG CÔNG TY THUỐC LÁ VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình: 7.000.000 - 15.000.000 VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN GIÁO DỤC EDUCA CORPORATION
Từ 2.8 triệu - 14.7 triệu VNĐ
Toàn Quốc, Khác
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888