Designer LeadCông ty Truyền thông Mẹ và Con

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: 20 - 22 triệu VNĐ
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 02/07/2024
Hạn nộp: 02/08/2024

Mô tả công việc

- Lead the design team to create compelling visual designs for marketing campaigns and pitching that align with client strategy.
- Manage projects from concept to delivery, ensuring timely and high-quality design deliverables.
- Collaborate with cross-functional teams (Account, Planning) to understand brief requirements and translate them into effective visual designs.
- Conceptualize and design event branding, including but not limited to, logo & key visual, POSM, banner & signage, invitations, presentation and marketing collateral.
- Develop digital marketing materials, including but not limited to, social media graphics, campaigns' logos and key visuals, editorial images
- Continuously improve design processes, tools, and systems to ensure efficiency and effectiveness.
- Stay up to date with industry trends, design techniques, and technologies.

Yêu cầu công việc

- 2+ years of experience in a design leadership role.
- Strong portfolio showcasing multidisciplinary design skills, including marketing campaigns and event design.
- Proficiency in design software, such as Adobe Creative Suite (experienced in Illustrator, Photoshop,etc.)
- Excellent communication and collaboration skills.
- Ability to manage multiple projects simultaneously and prioritize effectively.
- Bachelor's degree in design or related field preferred.

Quyền lợi được hưởng

- Competitive salary + 13th month
- Attractive performance bonus
- Yearly health check
- Company party + team building

Nộp hồ sơ liên hệ

Công ty Truyền thông Mẹ và Con

Giới thiệu công ty

Công ty Truyền thông Mẹ và Con việc làm

94 Trần Quang Khải, Q.1, TP.HCM

Quy mô: Từ 10 - 25 nhân viên

Việc làm tương tự

Graphic Designer

PPP Laser CLinic - CÔNG TY TNHH PPP VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
12/07/2024

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI DỊCH VỤ TRẦN TOÀN PHÁT

15 Tr - 20 Tr VND
Hồ Chí Minh
31/07/2024

Senior Designer

CÔNG TY TNHH TMRW VIỆT NAM

20 - 25 triệu
Hồ Chí Minh
11/07/2024

Nhân Viên Thiết Kế (Designer)

CÔNG TY TNHH SẢN XUẤT & THƯƠNG MẠI DỊCH VỤ THỜI TRANG BULL

12 - 15 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
03/08/2024

Prap Points Singapore

Hồ Chí Minh
13/07/2024

Nhân viên Thiết kế

CÔNG TY TNHH CHẾ TẠO MÁY DƯỢC PHẨM TIẾN TUẤN

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
31/07/2024

[HCM] Graphic Designer

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System - FPT IS

Hồ Chí Minh
13/07/2024

JUNIOR GRAPHIC DESIGNER

Phòng Khám Nha Khoa Hoa Việt Mỹ

10 Tr - 12 Tr VND
Hồ Chí Minh
25/07/2024

Senior Graphic Designer

STI - SIMPLE TECH INVESTMENT

Hồ Chí Minh
05/08/2024

Công ty TNHH TM - DV Thiết Hoa

13 - 16 triệu
Hồ Chí Minh
04/08/2024
Vị trí Designer Lead do công ty Công ty Truyền thông Mẹ và Con tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương 20 - 22 triệu VNĐ, tìm thêm việc làm về Designer Lead hoặc công ty Công ty Truyền thông Mẹ và Con ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH MTV HEALTHPOST
8.400.000 - 9.000.000 VNĐ + Thưởng KPI
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Aeon Delight Việt Nam
Thoả thuận
Hà Nội, Hải Phòng, Thừa Thiên Huế
CÔNG TY TNHH SCBIO
Lương cứng: 8 triệu - 10 triệu + doanh số + thưởng + hỗ trợ (thu nhập không giới hạn)
Lương cứng: 8 triệu - 13 triệu + Doanh số + Thưởng
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888