Digital Marketing - Level Sernior (International)CÔNG TY TNHH MEDIASTEP SOFTWARE VIỆT NAM

Hình thức: Thực tập
Ngày đăng: 14/09/2024
Hạn nộp: 13/10/2024

Mô tả công việc

Advertising Budget Management:
Manage and optimize a monthly advertising budget of at least 500 million VND across multiple channels including Facebook, Google, and TikTok.
Multi-Channel Advertising Account Handling:
Efficiently handle and manage advertising accounts across multiple platforms such as Facebook, Google, TikTok, and others as needed.
Advertising Strategy:
Develop and implement advertising strategies on Facebook, Google, and TikTok.
Design, budget, and optimize campaigns to achieve the highest performance.
Campaign Execution and Brand Building:
Execute promotional campaigns and build brand awareness through various digital marketing tools such as SEO/SEM, online advertising, social media, etc.
Monitor and analyze campaign performance, adjusting strategies to maximize ROI and achieve KPIs.
Market Analysis and Insights:
Conduct market analysis to identify trends, opportunities, and competitive strategies.
Provide actionable insights to improve campaign performance and business growth.
Collaboration and Communication:
Work closely with internal teams (content, design, sales, etc.) to ensure cohesive and effective campaign execution.
Communicate effectively with international markets to align strategies and achieve common goals.

Yêu cầu công việc

Experience:
Proven experience in managing and optimizing an advertising budget of at least 500 million VND per month.
Hands-on experience with multi-channel advertising accounts, specifically on Facebook, Google, TikTok, and other relevant platforms.
Skills:
Strong understanding of digital marketing strategies and tools including SEO/SEM, online advertising, and social media marketing.
Ability to develop, execute, and optimize advertising campaigns to achieve high performance.
Analytical skills to monitor and evaluate campaign performance, providing actionable insights.
Education:
Bachelor's degree in Marketing, Business, or related field.
Language:
Proficiency in Vietnamese and English is required.

Quyền lợi được hưởng

Salary: negotiable.
Employees receive full wage insurance.
Health care programs.
Quarterly/Annually bonus, Project bonus
Company trips: 1 per year.
Laptop provided

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH MEDIASTEP SOFTWARE VIỆT NAM việc làm

Tầng 6, 19-19/2A Hồ Văn Huệ, Phường 9, quận Phú Nhuận, Thành phố Hồ Chí Minh

Quy mô: Từ 101 - 500 nhân viên

Nhân viên Digital Marketing (content video, facebook, website, SEO, ... )

Công Ty ETECH MEKONG

7 - 10 triệu
Cần Thơ
17/10/2024

Marketing Leader - International

CÔNG TY TNHH MEDIASTEP SOFTWARE VIỆT NAM

Thương lượng
Cần Thơ, Hòa Bình
13/10/2024

Digital Marketing Executive

GRANT THORNTON (VIETNAM) CO.,LTD.

Thỏa thuận
Hà Nội, Bạc Liêu, Hòa Bình
18/10/2024

Marketing Manager (base Can Tho)

BỆNH VIỆN HOÀN MỸ CỬU LONG

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh, Cần Thơ
17/11/2024

Nhân viên Marketing

CÔNG TY TNHH NGỌC HẠT TA CỬU LONG

Cần Thơ
16/10/2024

Nhân Viên Marketing

XE MÁY THÀNH TÂM 3

7 - 15 triệu
Cần Thơ
09/11/2024

Thực tập sinh Marketing

CÔNG TY TNHH KIẾN TRÚC - XÂY DỰNG HADICO

Thỏa thuận
Cần Thơ
30/09/2024

Thực Tập Sinh Marketing Online

CÔNG TY TNHH DỊCH VỤ DAFUNA

Thỏa thuận
Cần Thơ
11/10/2024

CÔNG TY TNHH DỊCH VỤ ĐẤT PHƯƠNG NAM

Thoả thuận
Cần Thơ
10/10/2024

Thực Tập Sinh Marketing

Công ty cổ phần TRUSTpay

Cần Thơ
13/11/2024
Vị trí Digital Marketing - Level Sernior (International) do công ty CÔNG TY TNHH MEDIASTEP SOFTWARE VIỆT NAM tuyển dụng tại Cần Thơ, Hòa Bình, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thương lượng, tìm thêm việc làm về Digital Marketing - Level Sernior (International) hoặc công ty CÔNG TY TNHH MEDIASTEP SOFTWARE VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888