Fullstack JavaCÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ TINH VÂN - TINHVAN OUTSOURCING

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Tới 75 triệu
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 07/06/2024
Hạn nộp: 07/07/2024

Mô tả công việc

To gather and analyze user requirements and envision system features and functionality accordingly.
To design, code, unit testing and debug application code to maximize performance and quality.
To develop and maintain accurate documentation, including technical feasibility study, functional specifications, and user guide, to support software engineering processes and projects.
Conducting code reviews and ensuring code quality
Maintain the source code and manage branching effectively.
Troubleshooting and debugging
Supporting in build and release automation processes.
Other tasks are assigned from management team.

Yêu cầu công việc

At least 3,5 years of experience
Communication (English Language, Written and Verbal) and interpersonal skills to collaborate effectively with cross-functional teams.
Feasibility study, analysis, design, and documentation
Coding and testing
Code review
Perform CICD on Linux environment
Angular, JavaScript (Json),JavaScript Framework, CSS
JAVA, Java EE, Spring 4
Apache, Tomcat or equivalent
Jasper Report 6+
Oracle DB, PL/SQLor equivalent
Exposure to:
Kafka
Linux Shell scripting, Source Control (e.g. Git, Bitbucket, Nexus) and CICD(e.g. Jenkins)
Integration e.g. OracleAdvanced Queue, EDI, XML
Restful Services and API Design
Agile/Scrum Methodology
Cloud Native Technologies like Azure, Mongo DB, Container, K8s, Node.js, Python,ReactJS

Quyền lợi được hưởng

Salary range up to 75 mil gross
Device is provided
Full compulsory insurance based on actual salary
Team building, Company trip, Year end party
To be present at office 4 days/ week

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
4 năm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ TINH VÂN - TINHVAN OUTSOURCING

Lầu 2 - D1 Tòa nhà Mirae Business, 268 Tô Hiến Thành Phường 15, Quận 10, Tp. Hồ Chí Minh

Việc làm tương tự

Full-Stack Magento 2 Lead Developer Java, JavaScript

CJ Olivenetworks Vina Co., Ltd

Hồ Chí Minh
03/08/2024

Java Fullstack Developer

CÔNG TY TNHH AMARIS VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
10/08/2024

[HCM] FullStack Developer (Java/Angular)

Công Ty TNHH Hệ Thống Thông Tin FPT - FPT Information System - FPT IS

Hồ Chí Minh
07/07/2024

Senior Fullstack Engineer (Java/ Angular/ Oracle)

Secondtalent

Hồ Chí Minh
25/07/2024

Senior Full Stack Engineer Java, NodeJS, ReactJS

Cloud Technology

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Điện Biên
26/08/2024

Middle/Senior Fullstack Engineer Java VueJS

CÔNG TY TNHH RAKUTEN FINTECH VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
28/07/2024

10 Fullstack Dev Java, Spring, Angular

Leap Co. Ltd.

Up to $3,000
23/07/2024

THU DUC - C JAVA Fullstack Developer

Công Ty TNHH Next Chain Tech

800 - 1800
Hồ Chí Minh
22/07/2024

Sr Software Engineer Java, Spring, Machine Learning

Công ty CP Dịch Vụ Di Động Trực Tuyến

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Đồng Nai
21/07/2024

Java Software Engineer (Spring, Azure)

KMS TECHNOLOGY VIETNAM COMPANY LIMITED

Hồ Chí Minh
02/07/2024
Vị trí Fullstack Java do công ty CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ TINH VÂN - TINHVAN OUTSOURCING tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Tới 75 triệu, tìm thêm việc làm về Fullstack Java hoặc công ty CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ TINH VÂN - TINHVAN OUTSOURCING ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY CỔ PHẦN JOBOKO TOÀN CẦU
8 triệu - 9 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình từ 7 triệu - 15 triệu VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888