Java Developer - Up To $2,000Công ty Cổ phần Phần mềm TPS

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Ngành nghề: IT phần mềm
Lương: Tới 2,000 USD
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 12/01/2022
Hạn nộp: 28/02/2022

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

TPS Software is looking for talented Java Developers (all levels) to be a part of our proactive and energetic team to build and develop, maintain the special products in Fintech, Telecom, etc. Your key responsibilities are:
  • Participate in all phases of the development life-cycle.
  • Develop well designed, efficient source code, conduct unit test and automation test as well.
  • Perform bugs fixing, maintaining, enhancement of existing web modules.
  • Involve in team's discussion to find solutions for new requirements.

Yêu cầu công việc

  • At least 1-year experience in Java development, especially Java Core and J2EE technologies (Servlets, JSPs or JSF).
  • Strong database knowledge (MYSQL, PostgreSQL, MongoDB, DB2).
  • Knowledge of object oriented design and design patterns.
  • Proven experience with one of front-end frameworks such as Bootstrap, Angular and VueJS.
  • Experienced in developing web applications using: Spring Boot or Jersey API, Struts.
  • Proficient understanding of code version tools such as Git, CVS, SVN.
  • Familiarity with build tools such as Maven, Gradle, Ant.

Quyền lợi được hưởng

  • Quarterly salary review for adjustment; yearly performance review for promotion
  • Opportunities for promotions and career development in a dynamic environment
  • Premium Health Insurance package (Inpatient VND 63m/year, Outpatient VND 8m/year and Dental Treatment VND 2m/year)
  • Many exciting internal activities and meaningful corporate social responsibility (CSR)
  • Free snacks & beverages
  • Yearly company trip
  • Working 5 days/week, from Monday to Friday, off on Saturday and Sunday
"Share to learn and learn to share" philosophy, friendly working environment with many energetic buddies

Nộp hồ sơ liên hệ

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS

Giới thiệu công ty

Công ty Cổ phần Phần mềm TPS việc làm

4th Floor, 302 Le Van Sy, Ward 1, Tan Binh District, HCMC

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Java Developer (Middle/Senior)

CÔNG TY CỔ PHẦN CÔNG NGHỆ UNIT

Hồ Chí Minh
29/07/2024

Middle Back End Developer NodeJS, Java, English

CJ Olivenetworks Vina Co., Ltd

Hồ Chí Minh
10/07/2024

Java Developer

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP PHẦN MỀM TƯỜNG MINH - TMA SOLUTIONS

10 - 15 triệu
Hồ Chí Minh
28/08/2024

Java Developer (Middle Level)

CÔNG TY TÀI CHÍNH TNHH MTV LOTTE VIỆT NAM - LOTTE FINANCE

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Đồng Nai
27/07/2024

Senior Java Developer

DEK TECHNOLOGIES VIET NAM

Thỏa thuận
Hà Nội, Hồ Chí Minh
24/08/2024

Backend Developer Java, .NET

HDBank miền Bắc

1000 - 1500
Hồ Chí Minh
05/07/2024

Middle Java Developer

Công ty TNHH Solazu

Hồ Chí Minh
28/07/2024

Mid/Senior Java Developer SQL, English

Aventra Group

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
28/08/2024

Mid/Sr Java Developer English Required - Up to 3200

CÔNG TY TNHH RAKUTEN FINTECH VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
22/08/2024

Hồ Chí Minh
28/08/2024
Vị trí Java Developer - Up To $2,000 do công ty Công ty Cổ phần Phần mềm TPS tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Tới 2,000 USD, tìm thêm việc làm về Java Developer - Up To $2,000 hoặc công ty Công ty Cổ phần Phần mềm TPS ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY CỔ PHẦN JOBOKO TOÀN CẦU
8 triệu - 9 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình từ 7 triệu - 15 triệu VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888