Tìm kiếm theo:
Có phải bạn đang tìm
Từ khóa phổ biến
Việc làm nổi bật

SENIOR .NET DEVELOPER

CHI NHÁNH CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM HCM TẠI CẦN THƠ

Địa điểm làm việc: Hồ Chí Minh, Cần Thơ
Hết hạn: 31/07/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Nhận hồ sơ đến: 31/07/2024
Nơi làm: Cần Thơ
MÔ TẢ CÔNG VIỆC
• Being responsible for .NET technologies and solutions for the project.
• Study, analyze & clarify projects' requirements together with the team.
• Break-down tasks, and estimate effort for tasks.
• Design, develop, unit test, and deploy software applications in good quality. Assure delivery of final product based on scope, requirements, schedule, etc.
• Develop and maintain projects using .NET technologies such as web applications, windows services, or Windows apps
• Deploy the system on Azure or AWS
• Resolve critical problems with technical
YÊU CẦU
• Bachelor's Degree in Computer Science or related field.
• Qualify the requirement of technical knowledge and experience:
• At least 3 years of experience in programming in .NET technologies
• Strong expertise in backend web application development, especially .NET Core, C#, Entity
• Framework, Microsoft SQL Server.
• Strong expertise in frontend web application development, especially HTML, CSS, JavaScript and popular JS frameworks.
• Experience in developing unit tests to ensure and maintain code quality.
• Willingness to learn new programming languages and frameworks.
• Passion for code quality and improvement.
• Must be able to work independently and produce elegant, easily maintainable code.
• A commitment to quality and a through approach to work.
• Good analyzing & problem-solving skills
• Good teamwork generates enthusiasm among team members.
• Ability to work under pressure and meet deadline
• English Communication.
QUYỀN LỢI & CHẾ ĐỘ
• "FPT care" health insurance provided by Petrolimex (PJICO) and is exclusive for FPT employees.
• Annual Summer Vacation: follows company's policy and starts from May every year
• Salary review: 1 time per year
• International, dynamic, friendly working environment
• Annual leave, working conditions follow Vietnam labor laws.
• Other allowances: lunch allowance, working on-site allowance, etc.
CÁCH NỘP HỒ SƠ
Địa điểm làm việc
- Cần Thơ: Số 600 đường Nguyễn Văn Cừ, phường An Bình, Quận Ninh Kiều, TP. Cần Thơ, Ninh Kiều
Thời gian làm việc
Thứ 2 - Thứ 6 (từ 08:00 đến 17:00)
Cách thức ứng tuyển
Ứng viên nộp hồ sơ trực tiếp tại: CHI NHÁNH CÔNG TY TNHH PHẦN MỀM HCM TẠI CẦN THƠ - 600 Nguyễn Văn Cừ nối dài, Phường An Bình, Quận Ninh Kiều, TP Cần Thơ.
Hoặc gửi qua email: [protected info]

Thông tin chung

  • Ngày hết hạn: 31/07/2024
  • Thu nhập: Thỏa thuận
Giới thiệu công ty Xem trang công ty
Công ty chưa cập nhật thông tin....
Quy mô công ty
Chưa rõ

Phúc lợi dành cho bạn

  • Thưởng
  • Nghỉ phép
HOT

Job hot

Công ty cổ phần MISA
Từ 25.000.000 VND đến 30.000.000 VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội

Job liên quan

CÔNG TY TNHH GIẢI PHÁP PHẦN MỀM TƯỜNG MINH - TMA SOLUTIONS
Hồ Chí Minh
Retail Management Hero
Negotiable
CÔNG TY TNHH HỆ THỐNG THÔNG TIN ĐẠI DƯƠNG MỚI - NEW OCEAN INFORMATION SYSTEM
Negotiable
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH HỆ THỐNG TỰ ĐỘNG ĐẠI DƯƠNG MỚI

Thỏa thuận
13/11/2024
Negotiable
30/10/2024
Negotiable
25/10/2024
Thỏa thuận
27/11/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH AMARIS VIỆT NAM
Thỏa thuận
19/10/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN EBOOKING
10 - 17 triệu VNĐ
21/10/2024
Hồ Chí Minh
Công Ty CP Hóa Dầu Mekong - Cn Bình Thuận
Thoả thuận
02/11/2024
Hồ Chí Minh, Đồng Nai
Công ty TNHH INFOdation VN
You'll love it
30/10/2024
Hồ Chí Minh, Khánh Hòa
Capgemini Vietnam
17/10/2024
Hồ Chí Minh
Titan DMS
Attractive
14/10/2024
Hồ Chí Minh

Giải thưởng
của chúng tôi

Top 3

Nền tảng số tiêu biểu của Bộ
TT&TT 2022.

Top 15

Startup Việt xuất sắc 2019 do VNExpress tổ chức.

Top 10

Doanh nghiệp khởi nghiệp sáng tạo Việt Nam - Hội đồng tư vấn kinh doanh ASEAN bình chọn.

Giải Đồng

Sản phẩm công nghệ số Make In Viet Nam 2023.