Tìm kiếm theo:
Có phải bạn đang tìm
Từ khóa phổ biến
Việc làm nổi bật

VIỆC LÀM FRONTEND DEVELOPER tại TPHCM - Cenoplan

CENOPLAN

Hết hạn: 17/08/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Mô tả công việc

Your role & responsibilities
Design and develop engaging and responsive user interfaces using [protected info]
Utilize Vite and MUI suite tools to enhance development efficiency and user experience.
Interact with Flask-based server-side applications to fetch and display data.
Employ RESTful APIs for seamless data exchange.
Identify and resolve bugs, and optimize application performance.
Update and improve existing frontend components and infrastructure.
Enhance the presentation of Markdown documentation within the application.
Maintain code quality and organization using Apache Subversion for version control.
Your skills & qualifications
Proficiency in JavaScript, [protected info], CSS, PHP, and HTML.
Experience with tools such as Vite and MUI suite.
Solid understanding of RESTful APIs and Markdown Documentation.
Familiarity with version control systems, preferably Apache Subversion.
Proven track record of developing applications for Amazon Sellers using the Selling Partner API or other Amazon APIs.
Knowledge in handling order, product, and shipping information via APIs, and integrating third-party systems with Amazon fulfillment services.
Additional Qualifications (Plus):
Ability to adapt React UIs for mobile platforms.
Experience with backend technologies like Flask and Python.
Familiarity with Flask-SSE and server-sent events.
Marketplace website development experience
WMS (Warehouse Management System) development experience
OMS (Order Management system) development experience
Benefits for you
Base Salary: Starting from 1300$- (depending on experience)
Working hours: Monday-Friday (9h00-12h00; 13h00-17h00)
Lunch + gas: 1.000.000VND
cenoplan là công ty Cổ phần đang hoạt động lĩnh vực IT Phần mềm tại TPHCM. Hiện tại chúng tôi đang cần tuyển vị trị trí "Frontend Developer" với các kỹ năng như Front-End, Javascript, [protected info] Bạn sẽ được hưởng các chế độ phúc lợi như Môi Trường Chuyên Nghiệp, Bảo Hiểm Y Tế khi làm việc tại cenoplan.

Yêu cầu

Front-End
Javascript
[protected info]

Quyền lợi

Môi Trường Chuyên Nghiệp
Bảo Hiểm Y Tế
Chăm Sóc Sức Khỏe

Thông tin chung

  • Ngày hết hạn: 17/08/2024
  • Thu nhập: 15 triệu - 18 triệu VND
Giới thiệu công ty Xem trang công ty
Our solution is a comprehensive global shipping management system designed for cross-border operations. It integrates seamlessly with multiple web hosting services, facilitating easy connections between customers and sellers worldwide.
Quy mô công ty
Từ 10 - 25 nhân viên
Địa chỉ công ty: 200 Pasteur, Phường Võ Thị Sáu, Quận 3, Thành phố Hồ Chí Minh

Phúc lợi dành cho bạn

  • Thưởng
  • Nghỉ phép
HOT

Job hot

CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
EMG EDUCATION
Hồ Chí Minh

Job liên quan

Tech Town Viet Nam
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Adroit Technologies
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Phát Triển Hệ Thống Nichietsu
10 - 18 triệu
Hồ Chí Minh
TNHH Công Nghệ MCM
You'll love it

Thoả thuận
10/10/2024
Thỏa thuận
13/10/2024
18/11/2024
22/10/2024
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Eight One International
18/11/2024
Hồ Chí Minh
Công ty cổ phần Synodus
Tới 35 triệu
31/10/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH KOMPA TECHNOLOGY
31/10/2024
Hồ Chí Minh
Công Ty Cổ Phần Tập Đoàn Wata
Thỏa thuận
14/10/2024
Hồ Chí Minh
Capgemini Vietnam
17/10/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH OIVAN VIỆT NAM
12 - 24 triệu VNĐ
05/11/2024
Hồ Chí Minh

Giải thưởng
của chúng tôi

Top 3

Nền tảng số tiêu biểu của Bộ
TT&TT 2022.

Top 15

Startup Việt xuất sắc 2019 do VNExpress tổ chức.

Top 10

Doanh nghiệp khởi nghiệp sáng tạo Việt Nam - Hội đồng tư vấn kinh doanh ASEAN bình chọn.

Giải Đồng

Sản phẩm công nghệ số Make In Viet Nam 2023.