Back-End Developer (JSON, HTML5, CSS, Bootstrap, JavaScript and TypeScript.)CÔNG TY TNHH ATECH VIỆT NAM

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 28/06/2024
Hạn nộp: 27/07/2024

Mô tả công việc

  • Developed BackOffice user interface using Angular 17 and related technologies.

  • Research and apply new technologies to improve products.

  • Solve technical problems that arise and propose effective solutions.

  • Implement new features and enhance existing functionalities to meet business requirements and improve user experience.

Your role & responsibilities

  • Develop and maintain user interfaces in the backoffice system.

  • Report work progress periodically to superiors.

  • Support and coordinate with other members to complete work effectively.

  • Ensure that the user interface is user-friendly, performant, and complies with UI/UX design standards.

Your skills & qualifications

  • Proficient in JSON, HTML5, CSS, Bootstrap, JavaScript and TypeScript.

  • Master the components in Angular: Component, Module, Directive, Service, Template, Module imports / exports / providers.

  • Have at least 1 to 2 years of experience working with Angular.

  • Skills in writing reusable code (common code).

  • Experience working with API backend services and understanding of RESTful APIs.

  • Good analytical skills, logical thinking and code organization.

Prioritize:

  • Experience with websockets.

  • Experience working with back-end APIs using Java, Spring Framework, JHipster.

  • Understanding of Linux operating system.

  • Experience with DevOps.

Benefits for you
  • Phép năm 12 ngày/năm
  • Lương tháng 13
  • Bảo hiểm y tế + Bảo hiểm xã hội
  • Tăng lương theo năng lực hàng năm

Yêu cầu công việc

CSS, HTML5, JSON

Quyền lợi được hưởng

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH ATECH VIỆT NAM

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH ATECH VIỆT NAM việc làm

Thôn Thái Bình, Đông Anh, Hà Nội

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Frontend Developer

CÔNG TY TNHH TOYAR VIỆT NAM

Hồ Chí Minh
31/07/2024

Software Developer ( Full Stack )

CÔNG TY TNHH LW-MH SEA PTE

Thoả thuận
Hồ Chí Minh, Long An
31/07/2024

Full-stack Developer TypeScript, JavaScript

công ty tnhh ambition việt nam

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Điện Biên
21/07/2024

Frontend Developer JavaScript, HTML5, CSS

Công Ty TNHH Cybozu Việt Nam

Hồ Chí Minh
24/07/2024

NodeJS Developer

HD WEBSOFT Co., Ltd

Hồ Chí Minh
31/07/2024

Middle/Senior iOS Developer

Công Ty TNHH Motorist Việt Nam

Hồ Chí Minh
16/07/2024

NodeJS Developer Javascript/ Database

LizAI Vietnam

Hồ Chí Minh
20/07/2024

Frontend Dev JavaScript, HTML, CSS

CÔNG TY TNHH HỆ THỐNG TỰ ĐỘNG ĐẠI DƯƠNG MỚI

Hồ Chí Minh
13/07/2024

Senior Fullstack Engineer(Javascript/TypeScript/NodeJS)

Công Ty TNHH Bonbon Mobility

Hồ Chí Minh
01/09/2024

Mid/Senior Backend Engineer NodeJS, Typescript

Swiss Marketplace Group

2000 - 4000
Hồ Chí Minh
10/08/2024
Vị trí Back-End Developer (JSON, HTML5, CSS, Bootstrap, JavaScript and TypeScript.) do công ty CÔNG TY TNHH ATECH VIỆT NAM tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Negotiable, tìm thêm việc làm về Back-End Developer (JSON, HTML5, CSS, Bootstrap, JavaScript and TypeScript.) hoặc công ty CÔNG TY TNHH ATECH VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty TNHH MTV Dịch vụ Thương mại Hà Nội
Lương cứng 10 triệu - 18 triệu VNĐ + Thưởng
Hà Nội, Quảng Ninh
CÔNG TY CỔ PHẦN JOBOKO TOÀN CẦU
8 triệu - 9 triệu VNĐ
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình từ 7 triệu - 15 triệu VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888