Hotel Manager (ホテルマネージャー))

Thu nhập: Thỏa thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 07/10/2024
Hạn nộp: 07/11/2024

Mô tả công việc

As Director of Operations, your responsibilities will include not only accommodation,
but also control and management of the food and beverage and retail facilities called H_BAR and H_Market, as well as budget preparation and management.
This includes a wide range of planning, sales and management in multi-function rooms and other areas.
You will be responsible for planning decorations and events in the hotel.
In our hotels, the scope of responsibility also includes food and beverage and banqueting.
Food and Beverage and Banqueting responsibilities are also part of the Rooms divison.
If you enjoy a position that offers a wide range of work experience, then you are a good fit for the hotel.
Within our own company, we need people with excellent personal qualities,
such as cooperation between the guest services and back office teams in the Rooms divison.
This position is performing a wide range of tasks while pursuing guest satisfaction.
As this is a mission, those who are good at multitasking are a better match.
(Someone who understands business processing as well as service).
オペレーションの責任者として、宿泊だけでなく、H_BARやH_Marketと呼ばれる飲食・小売施設の管理・運営、予算の作成・管理も含まれます。
マルチファンクションルームなどでの企画、販売、管理など多岐にわたります。
ホテル内の装飾やイベントの企画も担当していただきます。
当ホテルでは、責任範囲に料飲や宴会も含まれます(飲食や宴会の責任も客室部門の一部です)
幅広い仕事を経験できるポジションがお好きな方は、私たちのホテルに向いています。
社内では、優れた人間性を持った人材としても求められています、
客室部門のゲストサービスチームとバックオフィスチームの連携など、人間性に優れた方を求めているからです。
お客様の満足を追求しながら、幅広い業務を行うポジションです。
ミッションですので、マルチタスクが得意な方がマッチします。
(サービスだけでなく、業務処理も理解できる人)。

Yêu cầu

Must
Previous experience in accommodation division's management (minimum 5 years).
Prefer
Experience in food and beverage and banquet management.
Business experience, e.g. as a manager, is also an advantage.
Language Skill
Japanese: Business - fluent (Native level)
English: Business -
必須
宿泊部門のマネジメント経験がある方(最低5年以上)
尚可
料飲部門および宴会部門のマネジメント経験。
マネージャーなどのビジネス経験もあれば尚可。
語学スキル
日本語: ビジネス -ネイティブレベル
英 語: ビジネス以上

Việc làm tương tự

Quản Lý Khách Sạn

CÔNG TY TNHH MTV ĐẦU TƯ VÀ PHÁT TRIỂN LÀNG DOANH NHÂN CVG

15 - 20 triệu
Đắk Lắk
06/11/2024

CÔNG TY CỔ PHẦN SẢN XUẤT ĐẦU THƯƠNG MẠI QUỐC TẾ MINH PHÚ

Trên 10 triệu
Bắc Ninh
04/11/2024

Công ty Cổ Phần Cúc Phương

30 - 35 triệu
Hà Nội
06/11/2024

CÔNG TY TNHH HTC LAW FIRM

Thỏa thuận
Hậu Giang, Kiên Giang
01/11/2024

Công ty Cổ Phần Haviland House

9 - 15 triệu
Đà Nẵng
19/10/2024

Tổng Quản Lý Khách Sạn

Tập Đoàn APG Invest

Hà Nội
01/12/2024

Tổng quản lý khách sạn

Công Ty TNHH Một Thành Viên Khách Sạn Viễn Đông Nha Trang

15 - 20 triệu VNĐ
Khánh Hòa
31/10/2024

Quản Lý Khách Sạn 2 Sao 25 Phòng

CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH COXI

20 triệu - 30 triệu
Hồ Chí Minh
10/11/2024

VIỆC LÀM CHUYÊN VIÊN MARKETING tại Hà Nội - Quản Lý Khách Sạn T T

Công ty Quản lý khách sạn T T

10,000,000 - 30,000,000 VNĐ
Hà Nội
19/10/2024

Trưởng Phòng Quản Lý Hợp Đồng Khách Sạn Toàn Cầu

CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ ROVI HOLDINGS

20 - 50 triệu
Hồ Chí Minh
19/10/2024
Vị trí Hotel Manager (ホテルマネージャー)) do công ty tuyển dụng tại , Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về Hotel Manager (ホテルマネージャー)) hoặc công ty ở các link phía trên

JOB HOT

Công ty cổ phần MISA
Từ 25.000.000 VND đến 30.000.000 VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY TNHH SCBIO
8 triệu - 15 triệu VND + doanh số + thưởng + hỗ trợ
10.000.000 - 15.000.000 VND
Công Ty Cổ Phần Liên Doanh Kangaroo Quốc Tế (Kangaroo Group)
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888