production planner ( NHÂN VIÊN KẾ HOẠCH SẢN XUẤT)CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 06/05/2024
Hạn nộp: 05/06/2024

Mô tả công việc

Develop and maintain production schedules to ensure production efficiency and output. This includes planning and prioritizing operations to ensure maximum performance and minimum delay.
Prepare and maintain necessary documentation related to the production process, such as work orders, product specifications, and production schedules.
Monitor the production processes and adjust schedules as needed, communicating any changes to relevant parties.
Coordinate with various departments, including sales, purchaser, and quality control to ensure products meet quality standards and are produced on time.
Determine and implement improvements to the production process to increase productivity and reduce costs.
Predict possible production issues and implement solutions to minimize disruptions

Yêu cầu công việc

Proven experience as a production planner and scheduler or merchandiser.
Knowledge of production planning and quality control principles.
Understanding of manufacturing processes and procedures.
Excellent organizational and problem-solving skills.

Quyền lợi được hưởng

Salary: up to 16,000,000 VND
One-month probationary period
Meal provided during working hours
Full insurance coverage
13th-month salary bonus
12 days of annual and holiday leave.
Other benefits and compensations as prescribed by laws and company policies.
Participation in team-building activities, daily coffee, weekly tea break, internal events.
Opportunity to use and improve English skills in a professional environment.

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM

Giới thiệu công ty

CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM việc làm

Lô G Đường Số 10 KCN Hòa Khánh, Hòa Khánh Bắc, Quận Liên Chiểu, TP Đà Nẵng

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Production Planner

14 - 16 triệu
Đà Nẵng
05/06/2024

Trưởng Phòng Sản Xuất

CÔNG TY TNHH CƠ KHÍ - XÂY DỰNG - DU LỊCH BÁCH TÙNG

Thỏa thuận
Đà Nẵng
26/07/2024

Nhân viên Sản xuất Video

Trung tâm Trò chơi Giải trí và Café Million God

12-15 triệu
Đà Nẵng
30/06/2024

KẾ TOÁN SẢN XUẤT KIÊM KHO LÀM VIỆC TẠI KCN TRẢNG NHẬT 1 - ĐIỆN BÀN QUẢNG NAM

CÔNG TY CỔ PHẦN KỸ NGHỆ XANH VIỆT NAM

7 - 10 triệu
Đà Nẵng, Quảng Nam
08/06/2024

Nhân Viên Kỹ Thuật Sản Xuất

Công ty TNHH Việt Nam Tokai

8.5 - 9 triệu
Đà Nẵng
26/06/2024

Nhân Viên Truyền Thông

Công Ty Cổ Phần Du Lịch Danago

Thỏa thuận
Đà Nẵng
26/06/2024

SEO Content Senior

CÔNG TY TNHH TOPONSEEK

Thoả thuận
Hồ Chí Minh, Đà Nẵng
19/06/2024

Tổ Trưởng Sản Xuất

Công Ty TNHH Khoa Học Kỹ Thuật Tường Hựu

5 - 8 triệu
Đà Nẵng
15/06/2024

Tuyển dụng công nhân sản xuất giày xuất khẩu

CÔNG TY HỮU NGHỊ ĐÀ NẴNG

Từ 5.7 - 8 triệu
Đà Nẵng
25/06/2024

CÔNG NHÂN SẢN XUẤT GIÀY XUẤT KHẨU

CÔNG TY CỔ PHẦN SẢN XUẤT THƯƠNG MẠI HỮU NGHỊ ĐÀ NẴNG

thu nhập từ 5.700.000 - 8.500.000
Đà Nẵng
25/06/2024
Vị trí production planner ( NHÂN VIÊN KẾ HOẠCH SẢN XUẤT) do công ty CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM tuyển dụng tại Đà Nẵng, Joboko tự động tổng hợp mức lương 14 - 16 triệu VNĐ, tìm thêm việc làm về PRODUCTION PLANNER (NHÂN VIÊN KẾ HOẠCH SẢN XUẤT) hoặc công ty CÔNG TY TNHH BALLER HEADWEAR VIỆT NAM ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ ĐẦU TƯ MELI CLUB
7 triệu - 15 triệu
7 triệu - 15 Triệu VND
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BPO MẮT BÃO
15 triệu - 20 triệu VNĐ
Công Ty CP Công Nghệ Giáo Dục Trường Học Trực Tuyến - Onschool
Từ 15 triệu VNĐ
Hà Nội
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888