Trade Marketing ExcecutiveCÔNG TY TNHH LIÊN KẾT THÁI BÌNH (PACIFIC PARTNERS CO., LTD)

Nơi làm việc: Hồ Chí Minh
Lương: Thoả thuận
Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 12/09/2024
Hạn nộp: 12/10/2024

Mô tả công việc

1. Develop POSM and Merchandising Concepts
• Based on current market analysis develop attractive Merchandising Concepts and Planograms;
• Work closely with supplier to produce POSM and check quality;
• Control and ensure that POSMs will be delivered to all stores on time to ensure continuous improvements.
2. Conduct Market, Consumers and Competitor Analysis and propose product pricing and positioning
• Create many creative and effective storewide campaigns;
• Work with related Departments to create promotion scheme every month, every campaign
• Survey market & Report of stores, competitors;
• Plan and analyze assortment for different channels and customer groups and propose activities.
3. Develop and implement activation programs for different channels, Involve in product launch, podiums.
4. Supervise and Train PGs in Hypermarkets.
5. Perform other duties as assigned by the manager.

Yêu cầu công việc

Bachelor's degree in Marketing, Business Administration or equivalent.
Proven at least 1 years of experience as the same role ideally in FMCG;
Has experience in Visual Merchandising, Retail Marketing, POSM Design and Development, And Supervising Field Marketing Resources;
Excellent communication and interpersonal skills;
Good at English;
Analytical and Planning Skills;
Positive, self-starter and can-do attitude;
Passion for Products and creative talent;
Sense of aesthetic product presentation and creativity;
Ability to work independently and cross-functional (with Sales department);
Willing to learn.

Quyền lợi được hưởng

Salary: Negotiation;
Attractive salary and benefit;
Professional working environment;
Comprehensive on-the-job training;
Personalized Skill and Competence Development;
Employee Benefits follow the Law.

Thông tin khác

Cấp bậc
Nhân viên
Kinh nghiệm
1 năm
Số lượng tuyển
1 người
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Không yêu cầu

CÔNG TY TNHH LIÊN KẾT THÁI BÌNH (PACIFIC PARTNERS CO., LTD) việc làm

191B Nguyễn Văn Hưởng, phường Thảo Điền, TP Thủ Đức, HCM

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Việc làm tương tự

Tuyển gấp ! Nhân viên Trade Marketing

Công Ty TNHH Dược Phẩm Ích Nhân

Hồ Chí Minh
03/10/2024

Trade Marketing Executive

Phòng Khám Nha Khoa Hoa Việt Mỹ

12 Tr - 15 Tr VND
Hồ Chí Minh
06/10/2024

Trade Marketing

CÔNG TY CỔ PHẦN THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ K.L.E.V.E

10 Tr - 20 Tr VND
Hồ Chí Minh
12/10/2024

Nhân viên trade marketing

CÔNG TY TNHH CÔNG NGHỆ DI ĐỘNG VIỆT

Thương lượng
Hà Nội, Hồ Chí Minh
13/10/2024

Nhân Viên Trade Marketing

Công Ty TNHH Cái Lò Nướng

8 - 11 triệu
Hồ Chí Minh
15/10/2024

KOVA TRADING

Thỏa thuận
Hồ Chí Minh, Cà Mau
19/10/2024

CÔNG TY TNHH GOLDEN PHOENIX VIETNAM

20 Tr - 25 Tr VND
Hồ Chí Minh
10/10/2024

SHISEIDO COSMETICS VIETNAM CO., LTD (MỚI)

04/10/2024

Công ty TNHH Mega Lifesciences

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
30/09/2024

Công Ty TNHH Điện và Điện tử TCL Việt Nam

Cạnh tranh
Hồ Chí Minh
30/09/2024
Vị trí Trade Marketing Excecutive do công ty CÔNG TY TNHH LIÊN KẾT THÁI BÌNH (PACIFIC PARTNERS CO., LTD) tuyển dụng tại Hồ Chí Minh, Joboko tự động tổng hợp mức lương Thoả thuận, tìm thêm việc làm về Trade Marketing Excecutive hoặc công ty CÔNG TY TNHH LIÊN KẾT THÁI BÌNH (PACIFIC PARTNERS CO., LTD) ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Tổng công ty cổ phần Bảo hiểm Ngân hàng TMCP Công Thương Việt Nam - VBI
Từ 8 triệu - 12 triệu VND
Hà Nội
Công ty cổ phần Công nghệ Sapo
6 Triệu -13 Triệu VND + % Hoa hồng + Thưởng
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Hải Phòng, Bình Dương, Nghệ An
De La Sól - Tập Đoàn Bảo Hiểm Nhân Thọ Đa Quốc Gia Sun Life
16.800.000 VND + Thưởng
Hồ Chí Minh
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888