[Ha Noi] Assistant Manager, Business DevelopmentCÔNG TY TNHH FRASERS PROPERTY DEVELOPMENT SERVICES (VIỆT NAM)

Hình thức: Toàn thời gian
Ngày đăng: 21/05/2024
Hạn nộp: 12/06/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc tương tự tại đây:

Mô tả công việc

• Work closely with relevant departments to propose industrial facility solutions (ready built/ built to suit factory and
warehouse).
• Develop network of prospective tenants, business associations, brokers, and partners.
• Evaluate business development plan, taking into consideration a range of legal, project management, financial and
business factors.
• Actively support industrial leasing and business development functions. Assist in preparation of pitch, provide
information and supporting documents.
• Communicate regularly with other departments (Leasing, Project Development, Marketing) and executives to follow up
with development progress.
• Willing and able to travel throughout the northern provinces on daily work.
• Any other relevant tasks assigned by HOD and General Manager.

Yêu cầu công việc

• Bachelor's degree in business, economics, or finance.
• Minimum of 3-5 years' experience in real estate development (industrial focus).
• Ability to communicate effectively in Vietnamese and English, both verbal and written.
• Good at presentations.
• Business performance driven, natural collaborator, can-do attitude, and ability to work well with a wide array of people.
• Self-motivated and highly organized, able to work on multiple projects/tasks at the same time.
• Having knowledge and experience in industrial project development being priority.

Quyền lợi được hưởng

Thưởng
13th month salary, performance bonus, annual salary review
Đào tạo
Minimum 40 training hours per year
Hoạt động nhóm
Annual trip, family day, and numerous employee engagement activities

Thông tin khác

NGÀY ĐĂNG
13/05/2024
CẤP BẬC
Nhân viên
NGÀNH NGHỀ
Bất Động Sản > Phát Triển Bất Động Sản
KỸ NĂNG
English, Industrial Sales, Business Development, Solution Development
LĨNH VỰC
Bất Động Sản/Cho thuê
NGÔN NGỮ TRÌNH BÀY HỒ SƠ
Tiếng Anh
SỐ NĂM KINH NGHIỆM TỐI THIỂU
Không yêu cầu
QUỐC TỊCH
Không hiển thị
Xem thêm

Nộp hồ sơ liên hệ

CÔNG TY TNHH FRASERS PROPERTY DEVELOPMENT SERVICES (VIỆT NAM)

CÔNG TY TNHH FRASERS PROPERTY DEVELOPMENT SERVICES (VIỆT NAM) việc làm

02 Ngo Duc Ke - Bến Nghé - Dist 1

Quy mô: Từ 26 - 100 nhân viên

Đại Diện Kinh Doanh (Không yêu cầu kinh nghiệm, ưu tiên Fresher, Thu Nhập Trung Bình 10-20tr ) - Hồ Chí Minh

CÔNG TY CỔ PHẦN DU LỊCH VÀ ĐẦU TƯ MELI CLUB

Thu Nhập Trung Bình 10 triệu - 20 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
28/06/2024

Nhân viên sale B2B tại Hà Nội

CÔNG TY TNHH MỸ PHẨM TRẦN ANH

LC: 7 triệu - 9 triệu + doanh số + thưởng + hỗ trợ (thu nhập không giới hạn)
Hà Nội
17/07/2024

Business Development (Middle/Senior)

PERMATE GLOBAL

Thỏa thuận
Đà Nẵng
22/08/2024

Assistant Business Development Manager

Cosmo Rex Saigon

Hồ Chí Minh
19/07/2024

Assistant Host Manager

Hồ Chí Minh
19/07/2024

Business Development Assistant

CÔNG TY TNHH DỊCH VỤ VÀ THƯƠNG MẠI TỔNG HỢP DOUM PALM

8 - 15 triệu
Hồ Chí Minh, An Giang
21/08/2024

Assistant Manager - Business Development

Nhà Hàng Pizza 4P'S

Thương lượng
Hà Nội
30/06/2024

Assistant Business Manager

CÔNG TY TNHH DỊCH VỤ GIAO NHẬN HÀNG HÓA THỜI GIAN

10 Tr - 12 Tr VND
Hồ Chí Minh
25/07/2024

Assistant Manager

Công Ty TNHH Global Job Center VIệt Nam

10 - 12 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
11/07/2024

Trợ Lý Nghiệp Vụ

Công Ty TNHH Trang Trí Toàn Cầu Việt Nam

7 - 10 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh, Bình Dương
15/07/2024
Vị trí [Ha Noi] Assistant Manager, Business Development do công ty CÔNG TY TNHH FRASERS PROPERTY DEVELOPMENT SERVICES (VIỆT NAM) tuyển dụng tại , Joboko tự động tổng hợp mức lương Thỏa thuận, tìm thêm việc làm về [Ha Noi] Assistant Manager, Business Development hoặc công ty CÔNG TY TNHH FRASERS PROPERTY DEVELOPMENT SERVICES (VIỆT NAM) ở các link phía trên

JOB HOT

CÔNG TY CỔ PHẦN BELLSYSTEM24 VIETNAM (BELL24VN Inc.)
Thu nhập trung bình: 7.000.000 - 15.000.000 VNĐ
7 triệu - 9 triệu/tháng
Hà Nội
CÔNG TY CỔ PHẦN ĐẦU TƯ DỊCH VỤ SAIGON REAL
Từ 6 triệu - 18 triệu VNĐ + Hoa hồng + Thưởng
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN BẰNG HỮU KINH DOANH
Từ 8 triệu - 11 triệu VNĐ
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN GIÁO DỤC EDUCA CORPORATION
Từ 2.8 triệu - 14.7 triệu VNĐ
Toàn Quốc, Khác
  • Hỗ trợ NTD:
  • 0962.107.888