Tìm kiếm theo:
Có phải bạn đang tìm
Từ khóa phổ biến
Việc làm nổi bật

Ecommerce Marketing

Công Ty TNHH Insoexca Group

Địa điểm làm việc: Hồ Chí Minh
Hết hạn: 28/07/2024

Vị trí công việc này hiện tại đã hết hạn nộp hồ sơ, bạn có thể tham khảo thêm một số công việc liên quan phía dưới

Mô tả công việc

11. Create and develop promotion for insoexca using brevo and other app
2. Create and develop promotion using social plataform like FB linkedln Instagram and others
3. Create and develop ecommerce stores using plataforms like WAYFAIR WALMART USA and SHOPPE LAZADA locally.
4. Visit local fairs and international fairs to promote company and learn more about competitors and market.
5. Visit local factories and stores to check way and learn skills to show our company advantages on manufacturing
6. Support USA team on Marketing activities and imarketing
7. Develop merchandise product for our company.
8. Design logos + stickers and all promotionasl company need for activities
9. Develop and design videos to show advantage and promote company procuts
10. Help team in activities for colors development for local and export market on products
11. Use another app international to develop and change website+ catalogues +ecatalogues+ flyers+banners+and anothers using for marketing products
12. Use Editor softwares for photos videos and soo on.
13. Manage local stores in ecommerce for company.
14. Design weekly campaigns for INSOEXCA machines and INSOEXCA plastic products.
15. Design and make presentations and quotes for local and international customers.
16. Effective communication with local and international team on manufacturing area.
17. Development of logistic skills and design of packing FOR INSOEXCA PRODUCTS
18. able to travel inside and outside VIETNAM.
19. Activities to support local sales and develop merchandising activities.
20. Promotion trought AMCHAM and other CHAMBERS to promote our company products and services
21. Help international team on the design of new products.
22. Help and support on sales and business development local and international.

Yêu cầu

1. ENGLISH
2. MICROSOFT OFFICE
3. EDITOR SKILLS FOR PICTURES +VIDEOS AND SOO ON.
4. TEAM WORK SKILLS
5. MULTICULTURAL ADAPTATION TO WORK WITH OUR TEAM IN USA+ CHINA AND SOUTHAMERICA
6. LEARNING SKILLS TO APPLY NEWS APP DEVELOPING FOR IMPROVE SYSTMEN IN OUR COMPANY.
7. DRIVER LICENCE
8. PASSPORT AFTER TRIAL ( TO TRAVEL OUTSIDE VIETNAM )
9. PASSION FOR MARKETING
10. MOBILITY ( TO WORK OUTDOOR AND OUTSIDE OFFICE + WAREHOUSE AND ANOTHER PLACES AT FACTORY)
11. WORK HARD ATTITUDE.

Quyền lợi

Thưởng
WE GIVE EXTRA BONUS AND COMMISION
Cơ hội du lịch
TRAVEL OPPORTUNITIES INSIDE AND OUTSIDE VIETNAM FAIRS AND ANOTHER BRANCH
Xe đưa đón
WE PAY TRANSPORTATION BONUS

Thông tin chung

  • Ngày hết hạn: 28/07/2024
  • Thu nhập: Thỏa thuận
Giới thiệu công ty Xem trang công ty
INSOEXCA GROUP is a multinational company with USA and CHINA based, with more than 40 years experience in market on Plastic industry.
we count with operation in more than 8 countries.
we have customer in more than 60 countries around the world.
our company is leader in the market taking part on...
Quy mô công ty
Chưa rõ
Địa chỉ công ty: 12B đường số 8, Phường An Phú, Thành phố Thủ Đức, Thành phố Hồ Chí Minh, Việt Nam

Phúc lợi dành cho bạn

  • Thưởng
  • Nghỉ phép
HOT

Job hot

Công ty cổ phần xây dựng Alphaco Hà Nội
Thỏa Thuận
Hải Dương
Hawee Group
Thu nhập 13 triệu - 25 triệu VND
Hà Nội, Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN X-MEDIA
Từ 20 - 25 triệu VND/tháng
Hà Nội
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI VÀ ĐẦU TƯ BIG HOLDING
15 Triệu - 20 Triệu VND
Hà Nội
CÔNG TY TNHH AEON VIỆT NAM
Hà Nội

Job liên quan

Công Ty Tnhh Thương Mại Dịch Vụ Web Ideas
9 triệu - 25 triệu VND
Hồ Chí Minh
Công Ty TNHH Bảo Hiểm Nhân Thọ Cathay - Việt Nam
19 triệu - 26 triệu VND trở lên
Hồ Chí Minh
Công ty Cổ phần Dịch vụ Tức thời
10 - 20 triệu VNĐ
Hà Nội, Hồ Chí Minh, Bình Định
CÔNG TY TNHH IN NHÃN BAO BÌ SÀI GÒN LABEL
15 - 16 triệu

02/10/2024
03/10/2024
07/10/2024
14/10/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN THƯƠNG MẠI DỊCH VỤ CÔNG NGHỆ BIZITRIP
8 - 15 triệu VND
02/10/2024
Thoả thuận
04/10/2024
Hồ Chí Minh
CÔNG TY CỔ PHẦN WASH 24H
Trên 10 Tr VND
13/10/2024
Hồ Chí Minh
công ty cổ phần giáo dục img việt nam
Thoả thuận
24/10/2024
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH Malca-Amit Việt Nam
20 - 35 triệu VNĐ
28/10/2024
Hồ Chí Minh
Công ty TNHH SX TM và Dịch vụ Bỏng Gạo
12 - 15 triệu
12/10/2024
Hồ Chí Minh

Giải thưởng
của chúng tôi

Top 3

Nền tảng số tiêu biểu của Bộ
TT&TT 2022.

Top 15

Startup Việt xuất sắc 2019 do VNExpress tổ chức.

Top 10

Doanh nghiệp khởi nghiệp sáng tạo Việt Nam - Hội đồng tư vấn kinh doanh ASEAN bình chọn.

Giải Đồng

Sản phẩm công nghệ số Make In Viet Nam 2023.